Готові шукати цілі для HIMARS. Військові отримали комплекс безпілотників PD-2 — ПЖ

Готові шукати цілі для HIMARS. Військові отримали комплекс безпілотників PD-2 — ПЖ

Безпілотник PD-2
Безпілотник PD-2. Фото: фонд "Повернись живим"

Комплекс безпілотників PD-2 українського виробництва отримав один з артилерійських підрозділів зі складу Збройних сил України.

Про це повідомив благодійний фонд "Повернись живим".

У фонді наголосили, що розвідувальний комплекс безпілотників PD-2 вже готовий "шукати цілі для HIMARS". Безпілотники для українського війська допомогли придбати партнери фонду DOU.

До складу цього комплексу входять два безпілотники, наземна станція та пересувний пункт управління на базі повнопривідного мікроавтобуса.

“До 31-річчя Незалежності ІТ-спільнота зібрала на безпілотний комплекс 31 000 000 гривень. Також до акції долучилися наші давні друзі з Uklon, які задонатили на PD-2 мільйон гривень, а також підтримали ініціативу пуш-сповіщеннями у власному додатку”, — розповіли у "Повернись живим".

Тепер ЗСУ мають ще один перевірений війною розвідувальний комплекс українського виробництва з радіусом польоту у понад 200 кілометрів, який здатен відстежувати переміщення рухомих цілей. Екіпажі HIMARS та інших далекобійних артилерійських систем отримали постійні "очі" у повітрі.

Що відомо про безпілотний комплекс PD-2

PD-2 — це багатоцільовий розвідувальний безпілотний комплекс вітчизняного виробництва, розроблений українським UkrSpecSystems. Це безпілотники з радіусом польотів у понад 200 кілометрів.

Безпілотник має двигун внутрішнього згоряння. Сумарна протяжність маршруту польоту PD-2 на одному баку може сягати 1000 і більше кілометрів. Для зльоту PD-2 не завжди потрібна злітна смуга. Ці БПЛА можуть злітати й вертикально.

PD-2 може працювати у повітрі до 12 годин. Камери дрона мають п’ятикратний оптичний зум на тепловізорі та збільшення на денній камері до 30 крат.

Що таке HIMARS

HIMARS M142 (High Mobility Artillery Rocket System) — це високомобільна артилерійська система ракетного вогню. Вона вважається більш мобільною, ніж M270 MLRS — ще одна РСЗО, яка є на озброєнні США, тому що за основу використовується 6-ти колісна вантажівка, а не гусенична база.

Система стріляє 227-мм ракетами з GPS-керуванням і випускає до 6 ракет за раз або одну балістичну ракету ATACMS. У залежності від модифікації вона може вражати цілі на відстані до 300 кілометрів.

HIMARS розробляли впродовж 1996-2000, а експлуатувати почали з 2005.

Вага — 16,25 т, висота - 3,2 м. Система розрахована на 3-х людей: водій, навідник та командир. Перезаряджається система екіпажем приблизно за хвилину без допомоги інших транспортних засобів. Транспортувати HIMARS можливо літаком С-130 або більшими, а також морськими суднами.

Що відомо про ракети ATACMS

ATACMS (Army Tactical Missile System) — це американський оперативно-тактичний ракетний комплекс із балістичною ракетою, які виробляє компанія Lockheed Martin. Армійський тактичний ракетний комплекс в залежності від модифікації вражає цілі на відстані від 165 до 300 кілометрів, пише виробник.

Це клас ракет "земля-земля", тобто запускаються з землі та вражають наземні цілі. ATACMS не тільки далекобійні, а й високоточні.

Проте головне, що для запуску ракет призначені пускові установки М142 HIMARS та M270 MLRS, які Україна використовує у захисті території від Росії.

Читайте також

"Spire" проти "Шахедів". Українські інженери розробили ударні дрони

Німецький виробник зброї готовий збільшити виробництво боєприпасів і випускати HIMARS — ЗМІ

На початок