Німецький виробник зброї готовий збільшити виробництво боєприпасів і випускати HIMARS — ЗМІ

Німецький виробник зброї готовий збільшити виробництво боєприпасів і випускати HIMARS — ЗМІ

ЗМІ
Німецький виробник зброї хоче збільшити виробництво боєприпасів і випускати HIMARS
Високомобільна артилерійська ракетна система HIMARS Photo: TED ALJIBE / AFP via Getty Images.

Німецький виробник зброї Rheinmetall готовий значно збільшити виробництво танкових і артилерійських боєприпасів, щоб задовольнити великий попит в Україні та на Заході. Також Rheinmetall може розпочати виробництво реактивних систем залпового вогню HIMARS у Німеччині. Про це Reuters заявив генеральний директор Армін Паппергер.

Rheinmetall (RHMG.DE) виробляє ряд цілу низку оборонних продуктів, серед яких найбільш відомими є гармати для танка Leopard 2.

"Ми можемо виробляти 240 000 танкових боєприпасів (120 мм) на рік, що більше, ніж потрібно всьому світу", — сказав Паппергер в інтерв'ю Reuters.

Він додав, що потужність виробництва 155-мм артилерійських снарядів може бути збільшена до 450 000-500 000 на рік. Це зробить Rheinmetall найбільшим виробником обох видів боєприпасів.

У 2022 році Rheinmetall виготовила приблизно від 60 000 до 70 000 снарядів кожен із танкових і артилерійських снарядів, розповів Паппергер. За його словами, це виробництво можна негайно збільшити.

Попит на ці боєприпаси різко зріс після вторгнення Росії в Україну в лютому минулого року, пише Reuters. Це сталося не тільки через їх масове використання на полі бою, але й через те, що західні військові поповнюють власні запаси. Таким чином йде підготовка до того, що вони називають підвищеною загрозою з боку Москви.

Паппергер сказав, що нова лінія для виробництва боєприпасів середнього калібру, які використовуються, наприклад, для зенітних танків Gepard німецького виробництва в Україні, запрацює до середини року.

Rheinmetall хоче виробляти HIMARS у Європі

У той же час Rheinmetall веде переговори з Lockheed Martin (LMT.N) — американською компанією, яка виробляє реактивні системи залпового вогню HIMARS (High Mobility Artillery Rocket System), сказав Паппергер.

"На Мюнхенській конференції з безпеки ми прагнемо укласти угоду з Lockheed Martin про початок виробництва HIMARS (у Німеччині)", — сказав він, маючи на увазі щорічну зустріч політичних і оборонних лідерів у середині лютого.

"У нас є технологія для виробництва боєголовок, а також для ракетних двигунів, і у нас є вантажівки для встановлення пускових установок", — додав Паппергер.

За його словами, угода може призвести до інвестицій в кілька сотень мільйонів євро, з яких Rheinmetall профінансує основну частину.

За кілька днів керівництво оборонної промисловості Німеччини вперше зустрінеться з новим міністром оборони Борисом Пісторіусом, пише Reuters. Наразі точна дата поки не оголошена.

Що відомо про військову допомогу Німеччини Україні

Німеччина розширила перелік військової допомоги, яку держава надає для України. Серед запланованої до передачі техніки — танки Leopard 2 та ремонтно-евакуаційні машини Bergepanzer 3, йдеться на сайті федерального уряду країни.

Зокрема, у переліку допомоги, вже переданої України:

  • ракети для комплексів ППО IRIS-T SLM
  • 13 вантажівок;
  • 2 15-тонні вантажівки;
  • 12 сідлових тягачів та 4 напівпричепи;
  • 12 машин для охорони кордону;
  • 2 пікапи.

Серед затвердженої допомоги, яку Україна отримає у майбутньому:

  • 14 основних бойових танків Leopard 2 A 6 з боєкомплектом;
  • 2 броньовані ремонтно-евакуаційні машини Bergepanzer 3;
  • 2 РЛС повітряного спостереження;
  • 64 сідлових тягачі та 72 напівпричепи.

Читайте також

"Кілька місяців": у посольстві Німеччини розповіли, коли Україна зможе почати використання Leopard 2

На початок