Київ буде з водою. 90% бюветів за необхідності підключать до генераторів — Пантелеєв

Київ буде з водою. 90% бюветів за необхідності підключать до генераторів — Пантелеєв

Київ буде з водою. 90% бюветів за необхідності підключать до генераторів — Пантелеєв
Кияни набирають воду у пластикові ємності, 31 жовтня 2022 року. Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

У Києві понад 90% бюветних комплексів оперативно підключатимуть до генераторів у випадку тривалої відсутності централізованого водопостачання. Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на заступника голови КМДА Петра Пантелеєва.

"Одним із важливих елементів системи життєзабезпечення, яка повинна працювати у випадку надзвичайної ситуації, є бюветна мережа. Вона є тимчасовим джерелом води для містян у разі знеструмлення насосних станцій, поки роботу системи водопостачання не буде відновлено",— каже Пантелеєв.

Зазначається, що мапу бюветів можна подивитися на сайті "Київводфонду". Це спеціалізоване водогосподарське комунальне підприємство, яке обслуговує та ремонтує бювети, а також підключає до генераторів. На карті бювети позначені різними кольорами, зокрема, фіолетовим — ті комплекси, що мають можливість підключення до генератора.

Що відомо про підключення бюветів до генераторів у Києві

У січні КМДА повідомило, що у столиці 137 бюветів можуть підключити до генераторів у випадку тривалої відсутності електроенергії. Вцілому у Києві працює понад 170 бюветних комплексів.

У грудні у разі перебоїв з водопостачанням у Києві забезпечуватимуть систему резервних джерел отримання питної води. Ідеться про бюветні комплекси. За словами Кличка, столиця придбала генератори, до яких оперативно підключаються 105 бюветів комунального підприємства "Київводфонд" та ще шість бюветів "Київводоканалу" на лівому березі.

Влада столиці розробила сценарій забезпечення киян питною водою у разі тривалих перебоїв зі світлом. Працюють над під’єднанням мережі бюветних комплексів до альтернативних джерел живлення. Вивчається і можливість підвезення ємностей із питною водою.

Читайте також

Вода не потребує додаткового очищення: на Оболоні в Києві відремонтували один із бюветів

Запаси води: скільки треба і як зберігати

Ірпінь і Буча матимуть спільний водоканал — Маркушин

На початок