Ірпінь і Буча матимуть спільний водоканал — Маркушин

Ірпінь і Буча матимуть спільний водоканал — Маркушин

Ірпінь і Буча матимуть спільний водоканал — Маркушин
Фото (ілюстративне): Київводфонд/Facebook

Сьогодні, 9 лютого, депутати Ірпінської міської ради ухвалили рішення про створення комунального підприємства, яке забезпечуватиме водою Бучу та Ворзель. Про це повідомив мер Ірпеня Олександр Маркушин.

Зазначається, що на сесії було ухвалене рішення Про створення комунального підприємства спільної власності Ірпінської та Бучанської територіальних громад.

За словами, мера Ірпеня, терпер Бучанські депутати мають ухвалити таке ж рішення.

"Думаю, за місяць-півтора таке підприємство буде створено. Таким чином ми врегулюємо ситуацію, яка склалася довкола водопостачання та водовідведення в Бучі та Ворзелі",— каже Маркушин

Він нагадав, що КП "Ірпіньводоканал" має усі дозвільні документи на надання усіх без винятку послуг з водопостачання та водовідведення в цих населених пунктах. Що ж до КП "Бучасервіс", то це підприємство не може надавати повного циклу послуг, за відсутності потрібної документації.

Зокрема, бучанські комунальники не можуть здійснювати водовідведення, адже не має укладеної тристоронньої угоди з КП “Ірпіньводоканал” та КП “Київводоканал”. Тобто усі стоки з Бучі та Ворзеля транспортуються на Київ через Ірпінь місцевим водоканалом,— підсумував Маркушин.

Що відомо про забезпечення водою у Києві та області

У грудні "Ірпіньводоканал" отримав 5 дизель-генераторів, щоб забезпечити безперебійне водопостачання та водовідведення навіть за умов відсутності електроенергії. За словами мера міста Маркушина, після російських атак на критичну інфраструктуру в Ірпені з водою не було проблем.

16 грудня після масованої ракетної атаки Росії у всіх районах Києва були перебої з водопостачанням через пошкодження енергоінфраструктури. Воду киянам повернули наступного дня.

20 грудня у Києві після кількагодинної відсутності води відновили систему водопостачання. Насосні агрегати на водопровідних насосних станціях запустили в роботу, повідомив мер Києва Віталій Кличко.

У грудні минулого року влада столиці розробила сценарій забезпечення киян питною водою у разі тривалих перебоїв зі світлом. Працюють над під’єднанням мережі бюветних комплексів до альтернативних джерел живлення. Вивчається і можливість підвезення ємностей із питною водою.

Мапу безкоштовної питної води в Києві можна знайти у додатку "Київ Цифровий".

У листопаді у Бучі здійснювали ремонт свердловин та монтаж ліній резервного живлення. Підключали потужні генератори аби заживити 7 свердловин, що даватимуть стабільний тиск в систему, поінформував Анатолій Федорук.

Читайте також

Запаси води: скільки треба і як зберігати

Вода не потребує додаткового очищення: на Оболоні в Києві відремонтували один із бюветів

У Києві нарощують протиповітряну оборону — Павлюк

Зеленський в Брюсселі, Португалія передасть Україні "Леопарди". 351 день війни. Онлайн

На початок