Чверть українців у групі ризику важких психічних розладів — ВООЗ

Чверть українців у групі ризику важких психічних розладів — ВООЗ

ЗМІ
Дніпро, обстріл 14 січня 2023 року
Рятувальники допомагають спуститись із зруйнованих квартир вцілілим жителям будинку, який був атакований російською ракетою, Дніпро, 14 січня 2023 року. Фото: Тарас Ібрагімов/Суспільне

У чверті населення України є ризик розвитку тяжких психічних станів через повномасштабне вторгнення Росії в Україну, яке триває вже майже рік.

Про це, як повідомляє Reuters, сказав спеціальний радник Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоровʼя (ВООЗ) Мішель Казачкін.

За його словами, війна в Україні не лише призвела до браку медичних засобів і персоналу, але й створила серйозну загрозу психічному здоров’ю.

"За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, наразі кожна четверта людина в Україні перебуває під загрозою розвитку серйозних психічних розладів", — сказав Казачкін.

Описуючи нещодавнє перебування в українському Дніпрі, Казачкін розказав, що бачив десятки військовослужбовців, госпіталізованих із "гострою тривогою, депресією та психічними розладами".

Читайте також: "Женя, все вибухнуло, нас завалило, допоможи". Історії постраждалих та загиблих з будинку у Дніпрі

"Психічне здоров’я стає основною проблемою охорони здоров’я в Україні. Війна та її наслідки призвели до збільшення вживання дозволених і заборонених психоактивних речовин", — наголосив Казачкін.

Як зазначає Reuters, він також додав, що криза охорони здоров’я в Україні, як очікується, пошириться на інші частини Східної Європи та Центральної Азії. Причина цьому — "економічний спад в Росії, економіка якої тісно пов’язана з економікою багатьох інших колишніх радянських республік".

Читайте також

Психологічна допомога дітям під час війни. В Україні запустили освітній серіал "Бути поруч"

Як рік у війні вплинув на людську психіку: розповідає одеський психотерапевт

"Далі буде краще," — військовий психолог про підтримку під час війни

Сон і війна: як достатньо спати в умовах активних бойових дій

РФ атакувала Україну дронами і ракетами, ЄС підготував 10-й пакет санкцій проти Росії. 352 день війни. Онлайн

На початок