Обмін ламп на енергоощадні: коли запрацює у селах Черкащини

Обмін ламп на енергоощадні: коли запрацює у селах Черкащини

Обмін ламп на енергоощадні: коли запрацює у селах Черкащини
Фото: Суспільне Рівне

Із 25 лютого можна обміняти лампи розжарювання на енергоощадні у всіх селах на Черкащині, розповів Суспільному директор черкаської філії "Укрпошти" Олександр Марченко.

Послуга обміну ламп у селах, де є стаціонарні відділення "Укрпошти" чи пересувні, буде доступна з 25 лютого, повідомив Олександр Марченко:

"Обміняти лампи на Черкащині можна буде там, де є сільське стаціонарне відділення "Укрпошти" або працюють пересувні відділення. Це майже 800 сільських населених пунктів".

З його слів, умови обміну не змінюються — 5х5.

"Жителі сіл з населенням понад 2 000 людей, можуть подати заяву на обмін через «Дію». Для реєстрації потрібно авторизуватись у застосунку й обрати пункт «Послуги – Обмін лампочок», вказати контактний номер телефону та відділення Укрпошти. Також необхідно зазначити тип та кількість світлодіодних ламп, які бажаєте отримати".

Також лампи можна обміняти без попереднього замовлення у застосунку. Для цього слід звернутися безпосередньо у відділення "Укрпошти" з паспортом, РНОКПП та лампами для обміну.

Що відомо

  • Уряд України затвердив програму для населення з обміну ламп розжарювання на світлодіодні лампи за підтримки Євросоюзу. Про це йдеться в постанові "Про реалізацію експериментального проєкту щодо створення сприятливих умов для забезпечення ефективного споживання електричної енергії населенням", яку прийняли на засіданні Кабінету Міністрів України 10 січня 2023 року.
  • Згідно з постановою, українці матимуть змогу обміняти п’ять ламп розжарювання на п’ять світлодіодних (LED) ламп двох типів цоколю ламп Е27 та Е14. Фінансування 30 мільйонів LED-ламп відбуватиметься коштом ЄС.
  • Програма розпочнеться в кінці січня, масовому запуску буде передувати бета-тестування реєстрації на обмін ламп у застосунку "Дія". Після його завершення проєкт запуститься у звичайному режимі по всій території Україні.
  • Проєкт реалізується Міністерством економіки, Міністерством цифрової трансформації та "Укрпоштою" за підтримки Європейського Союзу. Він впроваджується як один з інструментів енергоефективності, які дозволяли б вистояти під час енергокризи та забезпечити баланс енергоспоживання в пікові години.
  • Відтоді, як Росія почала обстрілювати об’єкти української енергетичної інфраструктури, Україна відчуває брак генерації та розподілення електроенергії. За даними НЕК "Укренерго", 40-60% енергії споживається домогосподарствами. Водночас за даними Міненерго України, приватні домогосподарства все ще використовують значну кількість ламп розжарювання.
  • На Черкащині станом на 8 лютого громадяни обміняли понад 110 тисяч старих ламп на енергоощадні.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок