У Черкасах розпочали обмінювати лампи розжарювання на енергоощадні

У Черкасах розпочали обмінювати лампи розжарювання на енергоощадні

У Черкасах розпочали обмінювати лампи розжарювання на енергоощадні
Суспільне Черкаси

LED-лампи для обміну на лампи розжарювання надійшли у відділення поштового зв'язку Черкас. Обмін розпочався 30 січня, частина людей вже скористалися послугою, розповів Суспільному очільник Черкаської дирекції "Укрпошти" Олександр Марченко.

Черкащанка Наталія прийшла на головпоштамт, аби обміняти лампи для доньки. Суспільному розповіла: зробила все дуже швидко, черги не було:

"Дуже швидко. Показала паспорт та ідентифікаційний код. Все оформили, дали мені чек, що я принесла конкретну кількість ламп і скільки ж мені видали нових".

Лампи розжарювання лежали вдома, ними ніхто не користувався, бо перейшли на енергоощадні, тому й вирішила обміняти на LED-лампи, пояснила пані Наталія.

У Черкасах розпочали обмінювати лампи розжарювання на енергоощадні
Черкащанка пані Наталія обміняла лампи на енергоощадні. Суспільне Черкаси

Пан Валерій також отримав п'ять енергоощадних ламп в обмін на п'ять ламп розжарювання:

"Я заходив, посилку отримував, і побачив повідомлення, що обмінюють лампи. І тільки після цього прийшов. Вдома були старі лампи розжарювання. Але ми перейшли на LED-лампи, вони енергоощадні".

У Черкасах розпочали обмінювати лампи розжарювання на енергоощадні
Черкащанин пан Валерій отримав енергоощадні лампи замість ламп розжарювання. Суспільне Черкаси

На головпоштамті працює вікно, де обмінюють лампи. Люди підходять, цікавляться, обмінюють поки черг немає. Із сотню громадян вже скористалися послугою, розповіла операторка відділення Альона Бур'ян. Це ті люди, які не реєструвалися в "Дії".

У Черкасах розпочали обмінювати лампи розжарювання на енергоощадні
Операторка відділення Альона Бур'ян. Суспільне Черкаси

"Ті, хто був зареєстрований в бета-версії «Дії», то отримуватимуть по коду в «Дії». А сьогодні почався обмін ламп не по коду, тобто для людей, які не реєструвалися в «Дії» — скажімо, для пенсіонерів, за паспортом та ідентифікаційним кодом. Люди приходять із документами, в нас є програма, обміняти можна лише раз. Тобто якщо ми вдруге будемо ті самі дані вводити, то вже не пройде. Обміняти можуть люди, яким виповнилося 18 років", — пояснила Альона Бур'ян.

У Черкасах розпочали обмінювати лампи розжарювання на енергоощадні
Люди підходять і цікавляться, як відбувається обмін. Суспільне Черкаси

Зі слів, Альони Бур'ян, кожній людині видають чек про отримання ламп.

"Наша дирекція дала оголошення, о 10 годині почали обмінювати лампи. Із 10 до 16 години послугою скористалися близько ста людей, точної цифри поки що немає", — прокоментувала операторка відділення.

У Черкасах розпочали обмінювати лампи розжарювання на енергоощадні
Операторка відділення Альона Бур'ян показує чеки. Суспільне Черкаси

Обміняти лампи із 30 січня можна у 23 відділеннях "Укрпошти" в місті Черкаси. В кожному відділенні працює вікно для обміну, розповів очільник Черкаської дирекції "Укрпошти" Олександр Марченко.

"Кожен може обміняти п'ять ламп розжарювання на п'ять світлодіодних ламп (із цоколями Е27, Е14) у 23 поштових відділеннях міста Черкаси. Лампи для обміну надійшли до відділень поштового зв'язку обласного центру", — пояснив пан Олександр.

Як розповів Олександр Марченко, 30 січня запрацювала програма "Обмін ламп від ЄС", метою якої є зменшення навантаження на енергосистему через заміну ламп розжарювання на енергоощадні LED-лампи в домівках українців.

Що відомо

  • Уряд України затвердив програму для населення з обміну ламп розжарювання на світлодіодні лампи за підтримки Євросоюзу. Про це йдеться в постанові "Про реалізацію експериментального проєкту щодо створення сприятливих умов для забезпечення ефективного споживання електричної енергії населенням", яку прийняли на засіданні Кабінету Міністрів України 10 січня 2023 року.
  • Згідно з постановою, українці матимуть змогу обміняти п’ять ламп розжарювання на п’ять світлодіодних (LED) ламп двох типів цоколю ламп Е27 та Е14. Фінансування 30 мільйонів LED-ламп відбуватиметься коштом ЄС.
  • Програма розпочнеться в кінці січня, масовому запуску буде передувати бета-тестування реєстрації на обмін ламп у застосунку "Дія". Після його завершення проєкт запуститься у звичайному режимі по всій території Україні.
  • Проєкт реалізується Міністерством економіки, Міністерством цифрової трансформації та "Укрпоштою" за підтримки Європейського Союзу. Він впроваджується як один з інструментів енергоефективності, які дозволяли б вистояти під час енергокризи та забезпечити баланс енергоспоживання в пікові години.
  • Відтоді, як Росія почала обстрілювати об’єкти української енергетичної інфраструктури, Україна відчуває брак генерації та розподілення електроенергії. За даними НЕК "Укренерго", 40-60% енергії споживається домогосподарствами. Водночас за даними Міненерго України, приватні домогосподарства все ще використовують значну кількість ламп розжарювання.

Про це повідомили в пресслужбі національного оператора поштового зв’язку України "Укрпошта".

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок