Данілов про можливість ударів по території РФ: "Ми можемо використовувати власну зброю"

Данілов про можливість ударів по території РФ: "Ми можемо використовувати власну зброю"

Данілов про можливість ударів по території РФ: "Ми можемо використовувати власну зброю"
Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олексій Данілов. Фото: Getty Images

Україна має повне право зброєю власного виробництва знищувати об'єкти на території Росії, які є загрозою для українців. Про це секретар РНБО Олексій Данілов сказав в інтерв'ю азербайджанському виданню Report.

Відповідаючи на питання, чи може Україна завдати удару по території Росії з західного озброєння, Данілов зазначив, що українські війська не використовують західну зброю для ударів на території Росії.

Однак, за його словами, маючи зброю власного виробництва, Україна має повне право знищувати об'єкти, які є загрозою для її національної безпеки.

"Я наведу простий приклад. Місто Харків періодично обстрілюється з території РФ ракетами С-300. Чи маємо ми право знищити ці системи, розташовані на території Росії? Так, маємо. Ми зробимо це не за допомогою зброї, наданої Заходом, а власною зброєю, яка є у нашому арсеналі. Ми маємо власні ракети, маємо власні комплекси, маємо власні БПЛА, які можуть виконувати ці функції", — сказав Данілов.

25 січня Уряд Німеччини погодив передачу Україні танків Leopard 2 і дозволив реекспорт іншим країнам.

Після цього канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що незастосування Україною західного озброєння на території РФ вже обговорювалося союзниками та партнерами. І зокрема існує консенсус із президентом України Володимиром Зеленським про те, що зброя, надана Заходом, не буде використана для атак російської території.

Читайте також

Україна попросила у Німеччини танки на сьомий день війни — Мельник

Leclerc, Leopard 2, Challenger 2 — що відомо про танки, які може отримати Україна

Скільки танків Leopard потребує ЗСУ? Розповідає генерал-лейтенант у відставці

На початок