За рік на Буковині ще п'ять сімей стали патронатними вихователями: які вимоги

За рік на Буковині ще п'ять сімей стали патронатними вихователями: які вимоги

За рік на Буковині ще п'ять сімей стали патронатними вихователями: які вимоги
фото: Суспільне Буковина

У Чернівецькій області від початку повномасштабного вторгнення п'ять сімей стали патронатними вихователями. Вони тимчасово будуть доглядати та виховувати дітей, батьки яких у складних життєвих обставинах. Загалом в області є вісім патронатних сімей.

Про це у коментарі Суспільному розповіла заступниця начальника обласної Служби у справах дітей Амелія Буза.

Дві патронатні сім'ї працюють у Хотині, також по одній сім'ї у Кельменецькій, Сокирянській, Сторожинецькій, Берегометській, Герцаївській громадах та у Чернівцях. За словами Бузи, у патронатних сім'ях зараз доглядають 12 дітей.

"Попит на послугу патронату зріс не тільки через війну. Така потреба в області була загалом, бо для дитини краще виховуватися у сім'ї, а не в закладі інтернатного типу. Патронатні сім'ї допомагають створити належні умови та догляд за дитиною", – каже Буза.

Також, за словами Бузи, після 24 лютого на Буковину евакуювалася патронатна сім'я з Житомира. Вони приїхали разом зі своїм вихованцем. Тут дитина отримала статус дитини-сироти, відтак її змогли всиновити. Зараз вихователі повернулися додому.

Як стати патронатним вихователем

Патронатним вихователем може стати повнолітня людина. Обов’язково мати помічника: це може бути близький родич, який живе в одному помешканні. Це потрібно для того, щоб було кому приглянути за дітьми, якщо вихователь захворіє чи матиме справи.

Також заздалегідь перевіряють житлові умови людини, яка хоче стати вихователем. Помешкання може бути власне або орендоване.

Далі охочим надають перелік документів, що потрібно зібрати: там є довідка про стан здоров’я, про несудимість, трудова книжка тощо.

Патронатному вихователю виплачують зарплатню. Також доплачують, якщо влаштовують понад двоє дітей чи дитину з інвалідністю або малолітню вагітну.

Вихованці можуть перебувати в патронатній сім'ї від трьох до шести місяців.

Раніше Суспільне розповідало, як працюють патронатні вихователі у Чернівцях:

Що відомо

  • Патронатна сім'я – це тимчасова форма влаштування дитини у сім’ю, де термін перебування дитини не може перевищувати трьох місяців. Метою патронату — забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками.

Читайте також

"Хочемо, щоб вони відчували любов". Як живуть діти у патронатній сім'ї на Буковині

На початок