На Львівщині зафіксували ще один випадок сказу серед тварин

На Львівщині зафіксували ще один випадок сказу серед тварин

На Львівщині зафіксували ще один випадок сказу серед тварин
Фото: Unsplash

На Львівщині зафіксували ще один випадок сказу серед тварин. Про це 9 лютого повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

В Івано-Франківській громаді Яворівського району від сказу загинув домашній собака.

"Потерпілим та власникам тварини надають терміновий курс антирабічних щеплень. Також фахівці оглядають та позапланово вакцинують проти сказу домашніх тварин під час подвірних візитів", — повідомив начальник Львівської ОВА.

Раніше повідомляли, що упродовж січня 2023 року на Львівщині зафіксували 10 випадків сказу серед тварин.

Розпізнати тварину із вірусом сказу можна за сильним слиновиділенням. У інфікованої тварини буде параліч щелепи та агресивна поведінка. Впродовж січня 2023 року на Львівщині зареєстрували в 5 разів більше випадків сказу, ніж у січні 2022 року.

"Оскільки є тварини, які хворіють на сказ, вони можуть розповсюджувати цей вірус серед інших таких самих тварин і, відповідно, зростає ризик у людей, які постраждали від укусу тварин. Тому ми звертаємося до всіх мешканців Львівщини: якщо відбувся якийсь контакт з невідомою твариною чи це укус, чи це ослинення — обов’язково потрібно звертатися до лікаря, до хірурга або травматолога, який надасть допомогу, обробить рану і надасть фахову консультацію", — каже головна епідеміологиня Львівщини Наталія Тімко.

За словами Наталії Тімко, імовірною причиною збільшення випадків сказу може бути те, що під час воєнного стану діє заборона мисливської діяльності і заборона на польоти літаків, які розповсюджували вакцину для диких тварин.

Читайте також

На Львівщині зросла кількість випадків сказу серед тварин

На Львівщині скажений собака покусав господаря

На початок