Хмельничани скаржаться на зачинене укриття. В чому причина

Хмельничани скаржаться на зачинене укриття. В чому причина

Хмельничани скаржаться на зачинене укриття. В чому причина
Фото: Суспільне Хмельницький

На обмежений доступ до укриття в приміщенні виконавчої служби скаржаться мешканці кількох багатоповерхівок по вулиці Тернопільській. Про це Суспільному розповіла одна з мешканок будинку Ганна Андріївна. За словами жінки, з останніх днів грудня мешканці їхнього та сусідніх будинків з 17 години й до 8 ранку, а також у вихідні, під час повітряної тривоги не мають доступу до укриття виконавчої служби.

Детальніше — читайте у матеріалі Суспільного Хмельницький.

Мешканка багатоповерхівки на вулиці Тернопільській в обласному центрі Алла розповідає, під час повітряної тривоги укриття в приміщенні виконавчої служби, що у кількохстах метрах від їхнього будинку, з нового року у неробочий час — зачинено.

"Відбулись зміни — нам заборонили ходити в нічний час, після того, як закривається сама установа, люди йдуть додому після роботи, і вже ніхто нікого не запускає в те укриття, не дозволяють ходити. З дітьми хочеться врятуватися, а коли йде тривога і нема куди йти, то хвилюєшся. Там почуваємося набагато безпечніше, по-перше. По-друге, там набагато тепліше, ніж в інших укриттях", — розповіла Алла.

Хмельничани скаржаться на зачинене укриття.
Хмельничани скаржаться на зачинене укриття. Фото: Суспільне Хмельницький

Пенсіонерка Ганна Андріївна каже, засмутилась, коли доступ до укриття у виконавчій службі — обмежили.

"Туди дуже добре нам ходити, недалеко. І багато людей, з нашого будинку туди бігають. Новаторське укриття дуже холодне. Я особисто з астмою і мені там дуже холодно, а тут — близенько, добре нам", — каже Ганна Андріївна.

Про ситуацію, що склалась в управлінні цивільного захисту населення і охорони праці Хмельницької міської ради знають, каже начальник управління Валентин Карван: "Це єдиний випадок у нас. Ми направляли офіційного листа на виконавчу службу з проханням вирішити це питання й забезпечити цілодобове чергування там, щоб був цілодобовий доступ у населення. Зараз питання на стадії розгляду. Було багато скарг від людей з цього приводу. Тим, хто звертався, ми пояснили ситуацію і рекомендовано на даному етапі поки що ходити в найближчі укриття".

Мешканці багатоповерхівки скаржаться на зачинене укриття поблизу їхнього будинку.
Мешканці багатоповерхівки скаржаться на зачинене укриття поблизу їхнього будинку. Фото: Суспільне Хмельницький

Жодного звернення від мешканців прилеглих до виконавчої служби будинків — не надходило, сказала заступниця начальника міжрегіонального управління міністерства юстиції Олена Яковюк: "З перших днів війни наші працівники чергували, відкривали це укриття для всіх, хто живе навколо нашої будівлі. Це все відбувалось до 28 грудня. 28 грудня, у зв’язку з реформою, яка відбулась у нас, нас приєднали до центрального міжрегіонального управління, до Києва, і у нас з 28 числа всі працівники були звільнені й переведені вже у Київ. Тобто ті працівники-охоронці, які були до 28 числа, вони були звільнені. На теперішній час ми просто не встигли забезпечити охороною це приміщення.

За словами Олени Яковюк, впродовж тижня-двох питання з цілодобовою охороною планують вирішити й, у разі повітряної тривоги, укриттям у виконавчій службі можна буде скористуватись у будь-який час доби.

Авторка: Н. Сідова.

Читайте також

  • Куди подівся "будинок хоббіта": чому у школі на Хмельниччині нема обіцяного укриття
  • У Славуті на Хмельниччині відновив свою роботу дитсадок. На черзі - інший
  • У Хмельницькому створили модульне укриття

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок