П'ятеро українців ймовірно перебувають під завалами у Туреччині — МЗС

П'ятеро українців ймовірно перебувають під завалами у Туреччині — МЗС

П'ятеро українців ймовірно перебувають під завалами у Туреччині — МЗС
. Наслідки землетрусу на півдні Туреччини, люди шукають свої речі під завалами будинку, 8 лютого 2023 року, фото: AP

Станом на 12:00 9 лютого п'ятеро українців ймовірно перебувають під завалами внаслідок землетрусів на півдні Туреччини. Консули вирушили в зону стихійного лиха задля допомоги українським громадянам.

Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

За його словами, дипломати на разі везуть на місце катастрофи теплий одяг, предмети першої необхідності, ліки. Там вони також координуватимуть пошуки зниклих громадян, надання медичної допомоги постраждалим та організацію евакуації.

Читайте також: "Команда, яка відбула, має практичний досвід у пошуку людей під завалами" — ДСНС про допомогу Туреччині

За даними МЗС, одна громадянка України внаслідок землетрусів була госпіталізована. Загроз її життю немає.

"Загалом дипломати вже розшукали 103 українців. Інші 22 громадянина не виходять на зв'язок. Працюємо над встановленням місць їхнього знаходження, підтримуємо зв'язок із рідними", — підсумував Ніколенко.

Що відомо про землетруси у Туреччині та Сирії

6 лютого 2023 року на південному сході Туреччини та на території Сирії стався потужний землетрус. Президент Туреччини Реджеп Ердоган повідомив, що землетрус магнітудою 7,7 став найпотужнішим з 1939 року.

Станом на ранок 9 лютого кількість загиблих внаслідок землетрусів у Туреччині та Сирії становить близько 16 000 людей, передає The Guardian. 12 973 людини загинули в Туреччині, в той час, як кількість жертв в Сирії наближається до 3 000.

Двох українців, яких турецька сторона вважала загиблими, врятували з-під завалів будинку в місті Хатай. Про це повідомив посол України в Туреччині Боднар.

Для допомоги українцям в Туреччині на базі посольства відкрито дві “гарячі лінії”: +90 539 550 98 98 та +90 312 442 15 93. Родичі в Україні можуть також звертатися на “гарячу лінію” МЗС: +380 44 238 15 88.

Читайте також

"Трагедія турецького народу — це і наша трагедія": жертв землетрусу вшанували біля посольства Туреччини в Києві

Криптовалютні компанії виділять кошти Туреччині, яка постраждала від землетрусу

На початок