"Команда, яка відбула, має практичний досвід у пошуку людей під завалами" — ДСНС про допомогу Туреччині

"Команда, яка відбула, має практичний досвід у пошуку людей під завалами" — ДСНС про допомогу Туреччині

ДСНС надіслало рятувальників до Туреччини після 6 лютого
. 87 рятувальників з України прибули до Туреччини допомагати ліквідовувати наслідки землетрусу 6 лютого. Фото: скрін відео з Твіттер Мері Акопян

Україна надіслала до Туреччини найбільш підготовлених фахівців, які вміють працювати під час землетрусів та техногенних завалів, щоб надати допомогу в пошуках вцілілих громадян після масштабного землетрусу 6 лютого. Про це на брифінгу повідомив директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України, генерал-майор служби цивільного захисту Володимир Демчук.

Зважаючи на особливості та характер руйнувань, основне завдання українських рятувальників — шукати і рятувати вцілілих громадян під завалами і надавати їм домедичну допомогу.

“Перше завдання — рятування. Це першочергове для чого сформували загін. Обладнання, яке було сформовано в складі загону, в тому числі 10 собак, все було направлене для того, щоб здійснювати ефективно пошук і рятування людей в завалах”, — сказав Демчук.

За його словами, команда, яка була сформована ДСНС, попередньо мобілізована на 10 діб. Але, зважаючи на оперативну обстановку, яка буде на території Туреччини, будуть окремо вирішувати, скільки там перебуватиме команда, пояснив Демчук. Він додав, що на державному рівні ДСНС координує свою діяльність із дипломатичними установами Туреччини, а також посольством України в Туреччині. Є взаємодія з агентством Турецької Республіки, яке відповідає за ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації.

“Ми маємо координаторів з їхньої сторони, ми маємо осіб, які вже визначені по взаємодії з нашим підрозділом. Процес відбувається в цілодобовому режимі в постійній комунікації”, — сказав Демчук.

Моніторинг українських громадян в Туреччині здійснюється Міністерством закордонних справ України, сказав Демчук.

“Ми з ними в постійний комунікації. На даний час, за інформацією МЗС, надійшло 65 звернень щодо відсутності наших громадян чи невихід на звʼязок. За результатами заходів, вжитих нашими дипломатами, з 38 особами уже встановлено звʼязок та місце перебування. На даний час маємо інформацію про 27 осіб, з якими ще не встановлено звʼязок. Всі питання перебувають на контролі у МЗС, з яким ми здійснюємо обмін інформацією. Інформація про 2 загиблих не була підтверджена”, — сказав Демчук.

Він пояснив, що на війні українські рятувальники здобули неоціненний досвід.

“Напевно, на сьогодні, найбільший у світі. І це відзначають наші міжнародні партнери. Команда, яка відбула, має практичний досвід у пошуку людей під завалами. Ці люди неодноразово брали участь на території України під час війни у пошуках і порятунку людей в різних куточках нашої країни. Цей досвід дасть можливість ефективно працювати на території Туреччини”, — сказав надзвичайник.

Він додав, що коли формувався загін допомоги Туреччині, враховувався фактор готовності проводити роботи і на території України.

“Всі моменти враховані. Хочу запевнити, що спроможність ДСНС ні в якому разі не погіршилась. Служба готова виконувати завдання за призначенням на території нашої держави. Той загін, який відбув, він не вплинув на зниження готовності ДСНС”, — сказав Демчук.

Що кажуть в ДСНС про масштаби землетрусу в Туреччині та Сирії

“Такого масштабу землетруси не стаються кожен день. Це факт. Вони стаються дуже рідко. Якщо по шкалі Ріхтера, то такої сили землетрус вважається дуже сильним. На території Туреччини фіксувались поштовхи до 8 балів. Це була надзвичайно складна ситуація і надзвичайно масштабний землетрус”, — пояснив Демчук.

Як повідомив представник ДСНС, зараз понад 60 тисяч людей беруть участь у ліквідації наслідків землетрусу.

“Уже 43 країни заявили про готовність і надають допомогу зараз. Ми в тісній взаємодії з європейським країнами. Зокрема, Польща, Франція, Німеччина, Чехія відправляли свої команди. Наша команда буде з ними взаємодіяти через відповідні штаби, які утворюються на місці катастрофи. Цю комунікацію ми з перших хвилин проводили. Наша команда зареєстрована і є частиною міжнародної команди INSARAG. І це дозволяє нам комунікувати з нашими друзями європейцями”, — сказав Демчук.

Чи треба остерігатися землетрусу в Києві

“В першу чергу це поширюється з метою впровадження паніки серед населення. Ризики є, але вони не такі значні, як на території Туреччини. Говорити про те, що на сьогодні Україні загрожує такого масштабу землетрус ми не можемо. Для цього є відповідні фахівці, які можуть це підтвердити”, — сказав Демчук.

Раніше стало відомо, що 87 українських рятувальників прибули в Туреччину, щоб допомогти ліквідувати наслідки землетрусу. Про це повідомила заступниця міністра внутрішніх справ України Мері Акопян.

Що відомо про землетруси у Туреччині та Сирії

6 лютого 2023 року на південному сході Туреччини та на території Сирії стався потужний землетрус. Президент Туреччини Реджеп Ердоган повідомив, що землетрус магнітудою 7,7 став найпотужнішим з 1939 року. За останніми даними, в обох країнах загинули понад 11 тисяч людей.

Читайте також

У Туреччині та Сирії сталися потужні землетруси, понад 11 000 людей загинули. Що відомо

На початок