У громаді на Буковині перейменували всі вулиці, пов‘язані з Росією та радянським минулим

У громаді на Буковині перейменували всі вулиці, пов‘язані з Росією та радянським минулим

У громаді на Буковині перейменували всі вулиці, пов‘язані з Росією та радянським минулим
Фото: Марія Ігнатюк / Суспільне Чернівці

У Берегометській громаді Чернівецької області перейменували всі вулиці, назви яких пов'язані з Росією та радянським минулим. Робити це почали з 2017 року, втім найбільше вулиць перейменували після 24 лютого. Загалом майже 40 вулиць та провулків мають нові назви — це імена українських діячів та жителів громади.

Про це у коментарі Суспільному розповіла секретарка селищної ради Юлія Думенко.

За її словами, у 2022 році перейменували майже 30 вулиць. Враховували вимоги закону про декомунізацію та думки жителів громади. Так назву вулиці Галана замінили на Василя Стуса, а Гагаріна — на Каденюка.

В усіх офіційних документах громади пишуть вулиці за новими назвами. Втім таблички на вулицях поки не змінюють, бо на це потрібні гроші з бюджету.

"Зміна табличок та вивісок назв вулиць не є першочерговою. Коли будуть кращі часи, ми обов'язково це змінимо. Хоча на деяких вулицях після 2017 року вже змінили", – каже Думенко.

Колишня вулиця Першотравнева зараз має назву Валентина Семегена – військового з села Мигове, який у квітні 2022 року загинув у боях на Донеччині. Назвати вулицю на його честь запропонували жителі громади. Так хотіли підтримати його сім'ю.

"Він дуже хорошою людиною був. Це дійсно буде пам'ять, що це наш герой", – каже односелиця Людмила.

Загалом на початку повномасштабної війни в Чернівецькій області понад тисяча вулиць підлягала перейменуванню, більш як 400 отримали нові назви. Про це у коментарі Суспільному розповів голова громадської організації “Деколонізація України” Вадим Поздняков. Найактивніше процес перейменування тривав у громадах в перші місці вторгнення.

Що відомо

  • З 2014 року у Чернівцях перейменували приблизно 90 вулиць. Серед них — протяжні, зокрема Героїв Майдану та Небесної Сотні.
  • У 2022 році нові назви отримали понад 50 вулиць, які були пов'язані з російським та радянським минулим. Тепер деякі вулиці носять імена українських громадських та політичних діячів.
  • Загалом у Чернівцях планують перейменувати ще приблизно 200 вулиць, назви яких пов'язані з РФ. Топонімічна комісія розпочала роботу по перейменуванню вулиць, які походять від назв російських міст чи названі на честь російських і радянських діячів.

Читайте також

Замість Лермонтова – Шевченко. На Буковині за рік перейменували понад 400 вулиць

"Пушкін і Толстой стали подразниками". Як у Чернівцях перейменовують вулиці — інтерв'ю з історикинею

У Чернівцях проведуть громадські обговорення щодо перейменування понад 40 вулиць: як долучитись

На початок