У Чернівцях планують перейменувати понад 200 вулиць, назви яких пов'язані з Росією

У Чернівцях планують перейменувати понад 200 вулиць, назви яких пов'язані з Росією

У Чернівцях планують перейменувати понад 200 вулиць, назви яких пов'язані з Росією
Суспільне Чернівці

У Чернівцях планують перейменувати понад 200 вулиць, назви яких пов'язані з Російською Федерацією. Топонімічна комісія розпочала роботу по перейменуванню вулиць, які походять від назв російських міст чи названі на честь російських і радянських культурних діячів.

Про це на сторінці у Facebook повідомила секретарка міської ради Марина Кирилюк, яка очолює комісію.

Комісія має визначити пропозиції щодо перейменування вулиць і винести їх на громадські слухання. Опісля пропонувати перейменувати вулиці на сесії міської ради. За рішення мають голосувати депутати.

Раніше у Чернівцях зареєстрували петицію щодо перейменування понад 150 вулиць назви яких пов'язані з Росією. Автор петиції Владислав Лесів створив таблицю, у якій вказав назви вулиць та пояснення, чому їх потрібно перейменувати.

Серед них вулиці — Зої Космодем'янської, радянської комсомолки, яка увійшла в історію як уособлення патріотизму радянської влади; Олександра Суворова, російського полководця; Валерія Чкалова, радянського льотчика-випробовувача.

Також автор пропонує змінити назви вулиць на честь російських міст — Уральської, Сибірської, Челябінської, Сахалінської та Саратовської.

Станом на 16 квітня петиція набрала достатню кількість голосів.

Депутат від "Пропозиції" Олексій Каспрук подав проєкт рішення про перейменування кількох вулиць на честь міст-героїв України

Що відомо

  • 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про початок вторгнення в Україну. В Україні оголосили воєнний стан та загальну мобілізацію.
  • Російські війська обстрілюють та руйнують ключові об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст і сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.
  • 16 квітня — 52-й день від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. За даними Генерального штабу ЗСУ, війська РФ перебувають в готовності до наступальних дій на Донбасі, продовжують спроби захопити окремі квартали Маріуполя, обстрілюють Харків, Херсон, Луганщину.

Читайте також

Від початку війни на Буковину переїхали понад 100 тисяч переселенців — голова ОВА

На початок