Укренерго змінює ліміти. Коли кияни та жителі області будуть зі світлом

Укренерго змінює ліміти. Коли кияни та жителі області будуть зі світлом

Укренерго змінює ліміти. Коли кияни та жителі області будуть зі світлом
Лінії електропередач. Фото: Суспільне

У Національній енергетичній компанії "Укренерго" надали нові обмеження споживання електроенергії для Києва і області на 9 лютого. Про це повідомили у компаніях ДТЕК "Київські електромережі" і ДТЕК "Київські регіональні електромережі".

На 9 лютого Укренерго надав обмеження споживання для Києва на рівні 845 МВт з 00.00 до 10.00 та 1027 МВт з 15.00 до 24.00. Для Київської області з 00.00 до 10.00 на рівні 774 МВт та з 15.00 до 24.00 — 823 МВт. В пікові години навантаження при поточній температурі повітря — це 60% від потреби електроенергії у Києві та 58% — в області.

Енергетики інформують, що такі ліміт електроспоживання дозволяють проводити відключення в стабілізаційних графіках.

Зазначається, що з 10.00 до 15.00 ліміти не застововуватимуть, тобто усі жителі столиці і регіону мають бути зі світлом.

"Разом з тим, в разі підвищеного навантаження на мережі в період з 10.00 до 15.00 можуть відбуватись відключення, щоб запобігти масштабним аваріям. За потреби, вони будуть застосовуватись до груп, визначених графіком",— зауважили у ДТЕК.

Графіки у Києві можна перевірити за посиланням. Жителі області можуть дізнатись час відключень на сайті.

Що відомо про ситуацію з енергопостачанням Києва та області

Із 8 лютого будуть змінені ліміти споживання електроенергії. По кожній області в один із днів протягом двох тижнів не буде обмежень, а в інші дні можливі зміни у звичних графіках відключень. Це необхідно для того, щоб були проведені вимірювання фактичного споживання в кожній області.

70% і 60% складають ліміти електроенергії у Києві та області відповідно. Такі обмеження надали фахівці "Укренерго" на 8 лютого. Це дозволяє працювати в межах стабілізаційних графіків.

Через погіршення погоди навантаження на енергосистему збільшиться, тому енергетики анонсують впровадження аварійних вимкнень світла у Києві та Київській області. Але на 7 лютого прогнозували стабілізаційні відключення світла.

5 лютого очікувалось, що стабілізаційні відключення світла у столиці й області будуть діяти з другої половини дня. Однак через перевантаження мереж енергетикам довелося застосувати графіки відключень раніше.

З 14 січня після ракетної атаки РФ у Києві та області запровадили екстрені вимкнення електроенергії, які діяли до 18 січня. Згодом регіон повернувся до відключень світла за стабілізаційними графіками.

Зранку 26 січня через загрозу нової ракетної атаки у Києві та області знову почали застосовувати екстрені відключення. Того ж дня росіяни поцілили в енергетичний об’єкт на Київщині. 26 січня у Києві енергетики стабілізували енергосистему після чергової атаки РФ, тож столиця повернулася до стабілізаційних графіків. А в Київській області через значний дефіцит потужності 27 січня застосовували аварійні відключення світла.

Читайте також

Киян попереджатимуть про відключення світла з допомогою SMS — YASNO

Третина киян перейшли на українську під час війни: результати опитування у застосунку "Київ Цифровий"

Зеленський зустрівся у Парижі з Макроном та Шольцом, Португалія передасть Україні "Леопарди". 351 день війни. Онлайн

На початок