За 10 днів черкащани обміняли понад 110 тисяч старих ламп на енергоощадні

За 10 днів черкащани обміняли понад 110 тисяч старих ламп на енергоощадні

За 10 днів черкащани вже обміняли понад 110 тисяч старих ламп на енергоощадні. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.

Обміняти п'ять ламп розжарювання на п'ять світлодіодних можна у відділеннях "Укрпошти".

"Тепер це можна зробити не лише в обласному центрі, а й в інших містах і селищах області. Можна попередньо замовити їх через застосунок «Дія» або ж у порядку живої черги за наявності. Наступний етап проєкту – села. Про його старт повідомимо додатково", – зазначив посадовець.

Що відомо

  • Уряд України затвердив програму для населення з обміну ламп розжарювання на світлодіодні лампи за підтримки Євросоюзу. Про це йдеться в постанові "Про реалізацію експериментального проєкту щодо створення сприятливих умов для забезпечення ефективного споживання електричної енергії населенням", яку прийняли на засіданні Кабінету Міністрів України 10 січня 2023 року.
  • Згідно з постановою, українці матимуть змогу обміняти п’ять ламп розжарювання на п’ять світлодіодних (LED) ламп двох типів цоколю ламп Е27 та Е14. Фінансування 30 мільйонів LED-ламп відбуватиметься коштом ЄС.
  • Програма розпочнеться в кінці січня, масовому запуску буде передувати бета-тестування реєстрації на обмін ламп у застосунку "Дія". Після його завершення проєкт запуститься у звичайному режимі по всій території Україні.
  • Проєкт реалізується Міністерством економіки, Міністерством цифрової трансформації та "Укрпоштою" за підтримки Європейського Союзу. Він впроваджується як один з інструментів енергоефективності, які дозволяли б вистояти під час енергокризи та забезпечити баланс енергоспоживання в пікові години.
  • Відтоді, як Росія почала обстрілювати об’єкти української енергетичної інфраструктури, Україна відчуває брак генерації та розподілення електроенергії. За даними НЕК "Укренерго", 40-60% енергії споживається домогосподарствами. Водночас за даними Міненерго України, приватні домогосподарства все ще використовують значну кількість ламп розжарювання.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок