Обмін ламп в "Укрпошті": черкащанам пояснили, як подати заявку та що робити, якщо немає "Дії"

Обмін ламп в "Укрпошті": черкащанам пояснили, як подати заявку та що робити, якщо немає "Дії"

Як подати заявку, щоб обміняти лампи розжарювання на нові енергоощадні, та що робити, якщо у вас немає "Дії", розповів Суспільному очільник Черкаської дирекції "Укрпошти" Олександр Марченко.

Обміняти лампи зможуть громадяни України за наявності документів, що посвідчують особу.

За його словами, обміняти лампи зможуть громадяни України, за наявності документів лише один раз:

"Потрібно бути громадянином України віком від 18 років, мати паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків та лампи розжарювання для обміну. При обміні фіксують паспортні дані людини, другий раз вона не зможе обміняти лампи".

П'ять ламп розжарювання у відділеннях "Укрпошти" обмінюватимуть на п'ять нових LED ламп, розповів пан Олександр:

"Має бути п'ять ламп розжарювання. Їх обміняють на нові енергоощадні на вибір з цоколем Е27 та Е14. Обмін відбуватиметься виключно на справні лампи розжарювання".

Обмін відбуватиметься у два способи — з попереднім замовленням і без нього.

"Якщо попередньо зробити замовлення ламп через застосунок «Дія», то вони гарантовано будуть очікувати людину у відділеннях «Укрпошти» п’ять робочих днів після отримання підтвердження з мобільного застосунку «Дія». Якщо прийти без реєстрації, то лампи обміняють лише за їхньої наявності", — пояснив Олександр Марченко.

При оформленні заявки через застосунок "Дія" треба буде обрати відділення і вказати необхідну інформацію.

"За деякий час після подання заявки людині автоматично на телефон надходить повідомлення з мобільного застосунку «Дія» про те, що можна отримати світлодіодні лампи в обраному відділенні поштового, лампи видаватимуть за номером такої заявки. Якщо людина не забрала замовлення протягом п'яти робочих днів, воно анулюється".

Якщо немає "Дії"

Якщо людина не має можливості замовити лампи через застосунок "Дія", то вона має прийти до відділення "Укрпошти" з документами та лампами розжарювання. У такому разі обмін відбудеться за наявності вільних LED ламп.

Обмін несправних ламп

У механізмі прописаний і той випадок, коли одна чи кілька енергоощадних ламп виявляться несправними. У такому разі буде можливість замінити їх у відділенні "Укрпошти" на інші діодні лампи. Такий обмін можна здійснити одноразово, повертати несправні лампи потрібно в пакуванні від виробника. Без пакування обмін не здійснюється.

Що відомо

  • Уряд України затвердив програму для населення з обміну ламп розжарювання на світлодіодні лампи за підтримки Євросоюзу. Про це йдеться в постанові "Про реалізацію експериментального проєкту щодо створення сприятливих умов для забезпечення ефективного споживання електричної енергії населенням", яку прийняли на засіданні Кабінету Міністрів України 10 січня 2023 року.
  • Згідно з постановою, українці матимуть змогу обміняти п’ять ламп розжарювання на п’ять світлодіодних (LED) ламп двох типів цоколю ламп Е27 та Е14. Фінансування 30 мільйонів LED-ламп відбуватиметься коштом ЄС.
  • Програма розпочнеться в кінці січня, масовому запуску буде передувати бета-тестування реєстрації на обмін ламп у застосунку "Дія". Після його завершення проєкт запуститься у звичайному режимі по всій території Україні.
  • Проєкт реалізується Міністерством економіки, Міністерством цифрової трансформації та "Укрпоштою" за підтримки Європейського Союзу. Він впроваджується як один з інструментів енергоефективності, які дозволяли б вистояти під час енергокризи та забезпечити баланс енергоспоживання в пікові години.
  • Відтоді, як Росія почала обстрілювати об’єкти української енергетичної інфраструктури, Україна відчуває брак генерації та розподілення електроенергії. За даними НЕК "Укренерго", 40-60% енергії споживається домогосподарствами. Водночас за даними Міненерго України, приватні домогосподарства все ще використовують значну кількість ламп розжарювання.

Про це повідомили в пресслужбі національного оператора поштового зв’язку України "Укрпошта".

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок