Надаємо перевагу якості "Гвардії наступу": начальник Нацполіції області Олександр Богомол

Надаємо перевагу якості "Гвардії наступу": начальник Нацполіції області Олександр Богомол

Надаємо перевагу якості "Гвардії наступу": начальник Нацполіції області Олександр Богомол
Суспільне Тернопіль

"Гвардія наступу" – це національна кампанія, яку започаткувало Міністерство внутрішніх справ. Загалом мають сформувати вісім підрозділів Національної гвардії, Нацполіції та Державної прикордонної служби. Начальник Нацполіції області Олександр Богомол в інтерв'ю Суспільному розповів про умови вступу до штурмових бригад.

Як сьогодні триває ця кампанія?

Ця кампанія не лише поліцейська. МВС започаткувало рекрутингову кампанію з набору добровольців у вісім бригад. Бригада "Лють" – поліцейська бригада. Також формують бригаду Прикордонної служби та шість бригад Національної гвардії. Загалом на сьогодні в Тернопільській області активно вступає в бригаду молодь та досвідчені люди. Маємо триста заявок у бригаду "Лють" від цивільного населення і шістдесят заявок від чинних працівників.

Чи цивільні повинні мати військовий досвід?

Це різні соціальні групи. Ми спонукаємо насамперед тих людей, які вже мають поліцейський чи військовий досвід. Є багато поліцейських, які були звільнені з різних причин або ж пішли на пенсію, мають досвід учасників бойових дій, брали участь в антитерористичній операції. Ми їх зараз закликаємо повернутися в поліцію й допомогти сформувати бригаду. Її мета – створити штурмові загони, які разом з військовослужбовцями будуть брати участь у звільненні наших територій. У складі бригади будуть штурмові загони, артилерійські дивізіони, спеціалісти із замінування та розмінування, снайпери та різні військові професії. Тому ми запрошуємо в бригаду і тих, хто має військові спеціальності, і цивільних, які їх не мають".

Як буде відбуватися навчання?

Навчання буде відбуватися на базі навчальних закладів МВС. На Тернопільщині підрозділ роти поліції особливого призначення "Тернопіль", наш добробат, який був сформований ще в 2014 році, в повному складі зараз заходить в цю бригаду. Люди навчені, досвідчені, хоч різної вікової категорії, є працівники від 20 до 55 років. Вони всі підготовлені для штурмової бригади, всім забезпеченні. На сайті МВС, Національної поліції можна подати заявку про вступ в бригаду. В п’яти ЦНАПах Тернополя та області є наші представники. Навчання триватимуть 2-3 місяці на базі навчальних центрів МВС.

Чи лише в нашій області будуть проводити навчання?

Частина людей буде вчитися у нас. Маємо свій тренінговий центр, однак його можливості обмежені. Можемо вчити водночас 30-60 осіб. В інших областях, де є навчальні заклади системи МВС, можуть вчити одночасно по 200-500 осіб. У бригаді буде десь 4500 людей. Зрозуміло, що така кількість не може бути в одному місці. Невеликі групи будуть навчатися в різних місцях".

Чи будете зберігатися робоче місце за людиною, яка вступить у бригаду?

Щодо бригад Національної гвардії, Прикордонної служби можливі варіанти як і під час мобілізації, тобто, робота залишиться за кандидатами. Щодо бригади Національної поліції – це неможливо, наше законодавство передбачає, що бійці й працівники, які вступлять в цю бригаду, залишаться працівниками поліції, якщо вони захочуть працювати. Маємо достатньо вакансій, щоби всіх, хто буде брати участь у бригаді, залишити працювати в поліції. Соціальні гарантії будуть повністю збережені.

Кому можуть відмовити у вступі?

До нас можуть прийти чоловіки чи жінки віком від 18 до 55 років. Кандидат повинен мати відповідний стан здоров’я, не бути раніше судимим, або судимість повинна бути погашена. Не мати хронічних захворювань, пов’язаних з алкоголізмом, наркоманією. Мати серйозне бажання служити, тому що служба буде складна, відрядження довгочасні. Будемо дотримуватися ротаційного складу, тому що важливо, щоб люди відпочивали".

Чи є термін, скільки треба служити, чи можна розірвати контракт?

У Національній гвардії та Прикордонній службі укладають відповідні контракти, під час війни їх не розривають. У поліції контракти укладають лише з молодшим офіцерським складом терміном на 2 роки. Людина згідно з Кодексом про працю може звільнитися з роботи протягом двох тижнів. Є можливість вийти з бригади швидко, якщо є обставини, які перешкоджають нести службу.

Скільки плануєте набрати добровольців?

Бригада чисельна, у різних областях є різна кількість кандидатів. Кінцеве рішення щодо рекрутингу буде приймати керівництво бригади. Ми лише проводимо агітаційну роботу, приймаємо різноманітні тести. На сьогодні в нас найбільша кількість кандидатів серед цивільного населення. Тернопільщина завжди вирізнялася якістю добровольців. У 2014 році, коли створювали наш добробат "Тернопіль", там було три сотні осіб, пізніше люди переводились, зменшувалась кількість. Зараз він залишився невеликий, але маємо багато людей з роти "Тернопіль", які раніше несли службу. Їх зараз поновлюють, щоби нести службу в бригаді "Лють".

Рекрутингова кампанія має термін, чи набір безстроковий?

У нас оголосили вже другий конкурс. Закон передбачає, що вони повинні бути короткостроковими, по два тижні. Ми бачили активність у перші дні, зараз вже трішки менше кандидатів, тобто, хто захотів, той вже написав заяву. Чекаємо всіх охочих, тому що кількість нас не цікавить, ми надаємо перевагу якісному показнику.

Чи не бракуватиме в поліції кадрів, якщо буде багато працівників, які захочуть йти в бригаду?

Багато ми не відпустимо. У нас на сьогодні 10% некомплект – це 200 працівників. Ми добре справляємося з тими завданнями, які є. Шістдесят осіб, які виявили бажання, будуть замінені іншими працівниками. На початку війни в нас було майже три сотні чоловіків у зведених загонах і спецпідрозділах, які працювали на сході. Зараз більшість цих людей повернулась і працює в штатному режимі. Справляємось, думаю, все буде добре.

Читайте також

На початок