У багатоповерхівці в Черкасах тиждень немає газу. Що сталося та коли поновлять

У багатоповерхівці в Черкасах тиждень немає газу. Що сталося та коли поновлять

У багатоповерхівці в Черкасах тиждень немає газу. Що сталося та коли поновлять
Суспільне Черкаси

Тиждень без газу живуть мешканці сотні квартир житлового будинку у Черкасах. Про це розповіла місцева жителька Оксана Яроєнко. За її словами, про відключення їх заздалегідь не попередили й опломбували труби.

2 лютого у будинку по вулиці Ярослава Чалого, 63 відключили постачання газу. Наступного дня представники управлінської компанії, яка обслуговує будинок, розмістили оголошення про аварійну ситуацію з витоком газу, розповіла мешканка будинку Оксана Яроєнко:

"Ми побачили, що все опечатано, пломби поставлені, кран забрали. Коли ми запитали «Нової » чому проблема, нам не відповіли".

Черкаська багатоповерхівка — тиждень без газу. Що сталося та коли поновлять
Суспільне Черкаси

Того ж дня, як пояснила пані Оксана, викликали службу "104":

Тож працівники приїхали і нам розказали, що тут усе зроблено, а до них заявка не надходила".

У цьому будинку черкащанка Ірина Перцова проживає з 1991 року, така ситуація із довготривалим відімкненням газу у них вперше. Тому, зібравши колективне звернення від мешканців, поїхала до "Черкасигаз":

"Нам відповіли про те, що під'єднати газ не мають права, оскільки не надала дозвіл «Нова якість». Укласти договори також не можуть, бо у нас немає газу. У нас договори укладені з «Черкасигаз», які автоматично кожного року мають поновлюватися.

Черкаська багатоповерхівка — тиждень без газу. Що сталося та коли поновлять
Суспільне Черкаси

Попри наявність чинної угоди, у квартирі Крістіна Манжос газу немає:

"Ні чаю не можна зробити, ні каші зварити собаці — абсолютно нічого. Це при тому, що я маю укладений договір з «Черкасигаз» з жовтня 2022 року. У мене була людина, яка засвідчила, що в мене все встановлено правильно. Я вчора зателефонувала й пояснила, що у мене є дійсний договір, там перевірили й сказали чекати, доки всі укладуть договори. Тільки потім у нас буде газ".

Як прокоментував ситуацію головний інженер черкаського управління "Черкасигаз" Віктор Литвин, при проведенні технічного обслуговування будинку зафіксували несправний кран. Тому відразу вирішили відключити все й опломбувати.

"Аварійно-диспетчерська служба виконала відключення. Тобто цей кран неможливо було відремонтувати без відключення, він підлягає заміні. Тому прийняли рішення про відключення житлового будинку, про що було повідомлено управлінську компанію «Нова якість». Для відновлення газопостачання, вони повинні забезпечити перевірку, ремонт крана на газопроводі і перевірку мережі до прийому газу. Після цього листом повідомляють «Черкасигаз» і ми відновлюємо розподіл газу до цього будинку разом з ними".

Черкаська багатоповерхівка — тиждень без газу. Що сталося та коли поновлять
Суспільне Черкаси

Технічний директор ТОВ "Газ-сервіс" Григорій Беспалов пояснив, що про ситуацію, яка сталася, вони поінформовані. Він зазначив, що кранам понад пів століття і для відновлення газопостачання їх потрібно повністю замінити. Нині працівникам потрібен доступ до всіх стояків:

"Ми разом з працівниками АТ «Черкасигаз» будемо дивитися на можливість пуску газу по стояках. Але від мешканців необхідно, щоб вони обрали компанію, яка буде обслуговувати їхнє газове обладнання у квартирі, тобто плиту, кран, лічильник. Це згідно з законом, тобто це необхідно. І вони повинні нам надати угоди про те, що в них це обладнання обслуговується, бо без цих угод пуск газу до квартири неможливий".

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок