"Таких цін по Україні немає, це тільки в нашій Котельні" — сумські підприємці обурені цінами за теплоенергію

"Таких цін по Україні немає, це тільки в нашій Котельні" — сумські підприємці обурені цінами за теплоенергію

"Таких цін по Україні немає, це тільки в нашій Котельні" — сумські підприємці обурені цінами за теплоенергію
Фото: Суспільне Суми

Сумські підприємці виступили проти чинних тарифів на тепло, яке постачає їм товариство з обмеженою відповідальністю "Котельня північного промвузла". Вони вважають цей тариф необґрунтовано завищеним.

“Ті юридичні особи, які опалюються з Котельні північного промвузла, вони платять за опалення майже в три рази більше, ніж ті, які опалюються від ТЕЦ (прим. авт. “Теплоенергоцентраль”). Таких цін по Україні немає, це тільки наша Котельня. За грудень нашій фірмі прийшов рахунок - 91 тисяча грн. Це при тому, що ми сидимо напіводягнуті, у нас батареї ледве жевріють”, — розповіла підприємиця Наталія Рєзнік.

Є Розважальний Центр у мене, 750 кв. м, з них опалюється частина, скажімо, 300 кв. м. Є прилад обліку, по якому все конкретно зрозуміло було 20 років. Сьогодні йдуть якісь донарахування, які ні в які ворота не йдуть і ніхто ніякого пояснення не може зробити, щоб нам було зрозуміло. По приладах обліку виходить 13-15 тисяч грн. За листопад, мені пред’являють 80 тисяч грн. Я питаю: “Обгрунтуйте, шо і як”. Обгрунтувань немає”, — зазначив підприємець Леонід Баканов.

"Таких цін по Україні немає, це тільки в нашій Котельні" Сумські підприємці обурені цінами за теплоенергію
Фото: Суспільне Суми

Аби дізнатися, чому такі нарахування за теплову енергію, підприємці запросили на спільну нараду представників Котельні північного промвузла і Сумської міськради.

“Ми зараз піднімаємо питання щодо структури тарифу. Що вони туди закладували? По якій ціні вони отримують газ, а по якій ціні нам виставляють рахунки? Тобто, є якісь методики, але коли воєнний час, коли зараз усі виживають, і особливо ті підприємці, які нікуди не поїхали, залишились у місті і платять податки — і оце треба задушити їх на корені, щоб і цих не було”, — запитала підприємиця Наталія Рєзнік.

Директор Котельні північного промвузла Олександр Рєзнік зазначив, що їх тарифи за електроенергію юридичним особам залишились на рівні тарифів 2021 року.

Ми, враховуючи воєнний стан, і місто це підтвердило рішенням виконавчого комітету, жодної копійки не підняли в цьому опалювальному періоді щодо вартості тієї теплоенергії, яка була й буде згенерована нашим підприємством”, — сказав директор ТОВ “Котельня північного промвузла” Олександр Рєзнік.

Аби ж зменшити собівартість виготовленої теплоенергії, представники котельні, за словами Олександра Рєзніка, другий рік поспіль спрямовують до Сумської міськради інвестиційні програми.

"Таких цін по Україні немає, це тільки в нашій Котельні" Сумські підприємці обурені цінами за теплоенергію
Фото: Суспільне Суми

“З метою збільшення енергоефективності провести заміну насосного обладнання будівлі хімводоочистки. А також, другий рік поспіль спрямовуємо до Сумської міськради інвестпрограму, куди намагаємось включити витрати, пов’язані з установкою лічильників на всі будинки, які перебувають у нас в обслуговуванні. На жаль, Сумська міськрада не йде нам назустріч і дане питання чомусь не затверджують. Тому, в нас немає змоги мінімізувати витрати і тому така собівартість виготовленої теплової енергії”, — пояснив директор ТОВ “Котельня північного промвузла” Олександр Рєзнік.

Чому ми не приймаємо їх? Бо вони їх не обґрунтували і не поклали підтверджуючі документи, тому вони до цього часу не були прийняті. Якби були всі правильні проєкти і договори під всі ці інвестпрограми, за які ми билися, щоб обладнали стовідсотково лічильниками всіх споживачів, до цього ж ніхто не хотів робити. А зараз це стало дуже тяжко, тому що споживачі розуміють, що зараз фактичне споживання буде і цифра буде більша (прим. авт. в платіжках), ніж вони отримують”, — сказав директор Департаменту інфраструктури Сумської міської ради Олександр Журба.

Чому тарифи “Сумитеплоенерго” майже втричі менші за тарифи Котельні північного промвузла Олександр Журба пояснив наступним чином.

"Таких цін по Україні немає, це тільки в нашій Котельні" Сумські підприємці обурені цінами за теплоенергію
Фото: Суспільне Суми

“ТЕЦ працює на вуглі, а КППВ працює на газу, тому і собівартість вироблених гігакалорій буде різна. Там 70% споживачів і в них рентабельність інша, а тут 30%. Тим більше, що на газ і ціна більша”, — відповів директор Департаменту інфраструктури Сумської міської ради.

По закінченню наради підприємці створили робочу групу. Збираються надіслати запит в Котельню північного промвузла, аби документально отримати розрахунки складу тарифу і по якій ціні котельня отримує газ. Якщо відповіді не отримають, звертатимуться в обласну військову адміністрацію, зазначили підприємці.

Читайте також

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок