У Рівному відбудеться щорічний фестиваль "Органний собор"

У Рівному відбудеться щорічний фестиваль "Органний собор"

У Рівному відбудеться щорічний фестиваль "Органний собор"

Міжнародний фестиваль "Органний собор – 2023" 9 лютого стартує у Рівненській обласній філармонії. Мета – показати різножанровість органу, – розповіла Суспільному художня керівниця обласної філармонії Руслана Варнава.

Фестиваль відбувається у Рівному вже у 20-те. У залі камерної та органної музики цьогоріч виступатимуть провідні українські органістки: Світлана Бардаус, Валерія Балаховська, Олена Мацелюх та Вероніка Струк.

"Метою є показати органну музику в поєднанні з оркестром, вокалом та сольними інструментами, познайомити слухачів з широкою музичною палітрою епох, стилів, жанрів", — каже Руслана Варнава.

Відкривають фестиваль заслужена артистка України Ірина Криворученко та органістка з Одеси Вероніка Струк.

“Мені подобається бувати і грати у Рівному.Тут своя особлива культурна енергетика, чудова природа та архітектура, а будинок камерної та органної музики — є справжньою перлиною міста. Ця будова, мов із казки, має свою особливу атмосферу та акустику, які підсилюють всі барви органу. А це дуже важлива річ у музичному мистецтві, бо виконавець малює звуками”, — ділиться Вероніка Струк.

У фестивалі також візьмуть участь Ірина Криворученко та Ірина Козачук, академічний камерний оркестр обласної філармонії під орудою Юрія Скрипника.

"Окрім творів західно-європейських композиторів, а це Бах, Пахельбель, Вівальді, Гайдн, Мендельсон, Франк, Відор, Райнберґер, у кожній концертній програмі фестивалю звучатимуть українські автори: Бортнянський, Колесса, Шух, Камінський, у тому числі — рівненські прем'єрні виконання деяких творів", — додає художня керівниця обласної філармонії.

Фестиваль триватиме до 5 березня.

Авторка: Іванна Грищенко

Читайте також

  • Перші в області: як у місті на Рівненщині запровадили електронний квиток
  • "Дуже чутливі до контролю": експертка пояснила, як спілкуватися з військовими після полону
  • Рівненський клуб Standup West організовує благодійний концерт на День закоханих

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок