Парламент ухвалив у першому читанні зміни до держбюджету. Що пропонують змінити

Парламент ухвалив у першому читанні зміни до держбюджету. Що пропонують змінити

Рада ухвалила у першому читанні зміни до держбюджету 2023
Фото: УНІАН

Верховна рада ухвалила в першому читанні законопроект про зміни до Державного бюджету (№ 8399). “За” проголосували 266 народних депутати, повідомила голова комітету Верховної ради з питань бюджету Роксолана Підласа.

Документ, зокрема, передбачає збільшення витрат бюджету на 5,5 млрд, а саме:

 • 1,35 млрд грн — нова бюджетна програма на реконструкцію та/або модернізацію 3 лікарень (Охматдит, університетська клініка у Києві та реабілітаційний центр у Львові) коштом кредиту від уряду Австрії,
 • 1,28 млрд грн на гранти для малого та мікро-бізнесу зі сфери переробки (коштом повернення до державного бюджету коштів від Фонду безробіття). 2022 року Мінекономіки видало 957 млн грн грантів по цій програмі, що дозволило створити 3380 нових робочих місць,
 • 1,12 млрд грн на програму відбудови мостів (кредит уряду Великої Британії),
 • 1,094 млрд грн на облаштування пунктів пропуску (кредит уряду Польщі),
 • 365,7 млн грн Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві (грант Світового банку),
 • 285 млн грн на закупівлю безпілотників для моніторингу державного кордону (кредит уряду Польщі),
 • 80 млн грн на закупівлю спец обладнання для лікарень (грант Уряду Японії).

“Всі кредитні та грантові угоди вже підписані, погоджені та частково виділені, а відтак, мова йде лише про їх розподіл, а не про збільшення боргового навантаження”, — написала Підласа у Фейсбук.

Читайте також: В Україні продовжили дію воєнного стану і мобілізацію

Крім того, передбачається виділення коштів на Мінвідновлення. Йдеться про передачу йому розпорядників та бюджетних програм Мінрегіону та Мінінфри.

Також йдеться про відображення в законі про Державний бюджет новоствореного Державного агентства відновлення (фактично — перейменування Укравтодору і передачу йому частини програм ДержІнфраПроекту).

Також зміни передбачають передачу Фонду ліквідації наслідків збройної агресії ( 52,5 млрд грн) від Мінфіну до Мінвідновлення, пояснила Підласа.

Також йдеться про:

 • спрямування на оновлення рухомого складу залізничної інфраструктури для пасажирських перевезень 4,5 млрд грн залишків з програм 2020, 2021 і 2022 років, а також частини (62,5%) коштів Дорожнього фонду, які у 2023 були виділені на забезпечення безпеки дорожнього руху.
 • спрямування коштів на реконструкцію аеродромної та енергетичної інфраструктури аеропорту “Львів” (туди планується спрямувати залишки 4-відсоткової частки Дорожнього фонду, яка у 2020, 2021, 2022 мала використовуватись на заходи з безпеки дорожнього руху).

Крім того, зміни дозволяють Мінфіну відстрочити платежі до державного бюджету по субкредитах, якщо джерелом надання позики був кредит, залучений державою і по ньому було досягнуто домовленості про відстрочення платежів.

Що відомо про держбюджет на 2023 рік

3 листопада Верховна рада ухвалила державний бюджет на 2023 рік. За словами прем'єра, у кошторисі визначили три найважливіші пріоритети:

 1. Армія та безпека. "На цю сферу спрямуємо 43% усіх видатків. Це понад 1 трлн грн. Бюджет-2023 буде бюджетом перемоги України в боротьбі з агресором", — зазначив він.
 2. Соціальне забезпечення, освіта й медицина. "Разом це понад 30% видатків. Держава в повному обсязі виконає свої соціальні зобов’язання перед громадянами", — сказав прем'єр.
 3. Відновлення. "Створюємо Фонд ліквідації наслідків збройної агресії Росії з ресурсом у 35 млрд грн. Перш за все для відбудови критично важливих для людей об’єктів. Відбудова також передбачає нові стимули для економіки та приватного сектору", — зазначив Шмигаль.

Читайте також

"Безпрецедентно високий": нардепка розповіла, яким буде дефіцит бюджету-2023

"Цифри шокуючі, бо ми у війні". Як песимістичний проєкт бюджету-2023 вплине на українців

"З кожної гривні 50 копійок на безпеку": Кабмін ухвалив проєкт бюджету-2023

На початок