"Лікарі без кордонів" евакуювали з Херсонщини понад 340 людей

"Лікарі без кордонів" евакуювали з Херсонщини понад 340 людей

"Лікарі без кордонів" евакуювали з Херсонщини понад 340 людей
Лікарі заносять в евакуаційний потяг з Херсона пацієнтку геріатричної лікарні. Фото: Ехаб Заваті/"Лікарі без кордонів"

Міжнародна неурядова організація "Лікарі без кордонів" вже провела п'ять евакуацій зі звільненої території Херсонської області. До більш безпечних регіонів України медичним евакуаційним потягом доставили пацієнтів трьох психіатричних та двох геріатричних лікарень. Про це Суспільному повідомила заступниця координатора проєкту "Медичний евакуаційний потяг" Альбіна Жаркова.

"Проєкт "Медичний евакуаційний потяг" працює з 31 березня минулого року. Ми працювали у Донецькій, Харківській областях. Провели 88 евакуацій. Зараз – у Херсоні та Херсонському районі. З трьох психіатричних лікарень евакуювали 269 пацієнтів, і нині вивозимо пацієнтів геріатричних будинків у безпечні регіони. Працюємо у тісній співпраці з Департаментом охорони здоров’я Херсонської області", — розповіла Альбіна Жаркова.

"Лікарі без кордонів" евакуювали з Херсонщини понад 340 людей
Ярослава та Олексій - пацієнти геріатричного пансіонату у Херсоні. Фото: Ехаб Заваті/"Лікарі без кордонів"

Херсонцям, які перебували у геріатричному пансіонаті, — за 70 чи 80-ть. Літні люди щоденно чують обстріли.

Пані Ярославі – 87 років. Її родичі — за кордоном, донька працює в Італії. Жінка ж залишилася в Херсоні. Жила у центрі для літніх людей. Та через обстріли та вибухи , каже, нині небезпечно залишатися у місті.

"Часто чула вибухи поряд. Я багато читала, щоб відволіктись", - каже Ярослава.

"Лікарі без кордонів" евакуювали з Херсонщини понад 340 людей
Лікарі влаштовують рані Ярославу в евакуаційному потязі. Фото: Ехаб Заваті/"Лікарі без кордонів"

Поряд із нею – пан Олексій. Йому 70. Має 2 синів і 2 дочок, та нині вони у Німеччині та Польщі. Чоловік каже: не боявся жити у Херсоні, хоч часто чув вибухи поблизу.

У центрі для літніх людей, де жили Олексій та Ярослава, немає бомбосховища лише підвали, непристосовані для того, щоб ховатись від обстрілів.

"Ми закрили всі вікна палат мішками з піском, але пацієнти все одно бояться", – каже Ірина Котуля, завідувачка відділення Херсонської геріатричної лікарні.

"Лікарі без кордонів" евакуювали з Херсонщини понад 340 людей
Лікарі ведуть пана Олексія до евакуаційного потяга. Фото: Ехаб Заваті/"Лікарі без кордонів"

Багато пацієнтів геріатричної лікарні прикуті до ліжка. Їх перевозять каретами швидкої допомоги організації "Лікарі без кордонів" (MSF) до медичного евакуаційного потягу.

"Загалом медичний потяг MSF перевіз вже понад 340 пацієнтів з цього регіону до більш безпечних міст України. У поїзді, зокрема, є реанімаційне відділення і вагони для пацієнтів середньої тяжкості. Вагони оснащені дефібриляторами, апаратами УЗД та іншою апаратурою. Також під час поїздки пацієнтів супроводжують лікарі та медичні сестри", — повідомила пресслужба "Лікарів без кордонів".

"Лікарі без кордонів" евакуювали з Херсонщини понад 340 людей
Лікарі облаштовують місця для пацієнтів геріатричного пансіонату в евакуаційному потязі. Фото: Ехаб Заваті/"Лікарі без кордонів"

15 листопада MSF стала першою міжнародною медичною неурядовою організацією, яка потрапила до Херсона після того, як його відвоювала Україна, розповіли у пресслужбі. Медики провели там понад 818 консультацій за 6 днів. Згодом до міста почав приїздити евакуаційний потяг "Лікарів без кордонів".

Читайте також

Російські війська знову обстріляли Комишани, поранені двоє людей

Жителі Херсонської громади можуть скористатись одноразовою грошовою допомогою на лікування — Мінреінтеграції

350 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок