"Укрпошта" видала понад 97 тисяч LED-ламп у Львові

"Укрпошта" видала понад 97 тисяч LED-ламп у Львові

"Укрпошта" видала понад 97 тисяч LED-ламп у Львові
Суспільне Львів

Від 30 січня і до 7 лютого "Укрпошта" видала понад 97 тисяч LED-ламп у Львові. Про це Суспільному повідомили у пресслужбі підприємства. Львів у переліку міст, де обміняли найбільше ламп.

"Станом на кінець дня понеділка, 6 лютого, в Львові обміняли 97,3 тис ламп. Обмін ламп на Львівщині розпочався 30 січня. Перший тиждень лампи можна було обміняти тільки у відділеннях Укрпошти в обласних центрах, тобто в Львівській області — лише у Львові, але від 7 лютого лампи можна обміняти і у інших містах", — повідомили в пресслужбі "Укрпошти".

У топі обміну Київ, Дніпро, Харків, Львів.

Що відомо про механізм обміну ламп розжарювання на світлодіодні

Здійснити обмін лампочок можуть громадяни України віком від 18 років. При собі їм треба мати паспорт, ідентифікаційний код та справні лампи розжарювання для обміну. Також потрібно буде принести 5 справних ламп розжарювання у відділення Укрпошти та обміняти їх на нові енергоощадні на вибір з цоколем Е27 та Е14.

Обмін може відбуватись у два способи: з попереднім замовленням і без нього.

  • Якщо попередньо зробити замовлення ламп через застосунок “Дія”, то лампи гарантовано будуть очікувати людину у відділеннях “Укрпошти” п’ять робочих днів після отримання підтвердження з мобільного застосунку “Дія”. Якщо прийти без реєстрації, то лампи обміняють лише за їх наявності.
  • При оформленні заявки через застосунок “Дія” треба буде обрати відділення і вказати необхідну інформацію.
  • За деякий час після подачі заявки людині автоматично на телефон надійде повідомлення з мобільного застосунку “Дія” про можливість отримання світлодіодних ламп в обраному відділенні поштового зв’язку АТ “Укрпошта”, отримання ламп здійснюється за номером такої заявки.
  • Якщо людина не забрала замовлення впродовж 5 робочих днів, воно анулюється.
  • При обміні “Укрпошта” фіксуватиме паспортні дані людини, вдруге вона провести обмін не зможе.
  • “Якщо людина не має можливості замовити лампи через застосунок “Дія”, то вона має прийти до відділення “Укрпошти” з паспортом, ідентифікаційним кодом та лампами розжарювання не більше 5 шт. За наявності вільних LED ламп буде здійснено обмін”, — зазначили в “Укрпошті”.

Обмін проводиться виключно на справні лампи розжарювання.

“Якщо людина вдома виявить, що одна чи декілька з отриманих діодних ламп не працюють, то в неї буде можливість замінити їх у відділенні “Укрпошти” на інші діодні лампи. Такий обмін можна здійснити один раз, повертати несправні лампи потрібно в пакуванні від виробника. Без упаковки обмін не здійснюється”, — пояснили у пресслужбі.

Що відомо про урядову програму обміну ламп розжарювання

Уряд затвердив програму для населення по обміну ламп розжарювання на світлодіодні лампи за підтримки ЄС. Про це йдеться в постанові “Про реалізацію експериментального проєкту щодо створення сприятливих умов для забезпечення ефективного споживання електричної енергії населенням”. Її ухвалили на засіданні Кабміну 10 січня 2023 року.

Згідно постанови передбачається, що українці матимуть змогу обміняти п’ять ламп розжарювання на п’ять світлодіодних (LED) ламп двох типів цоколю ламп Е27 та Е14. Фінансування 30 млн LED-ламп відбуватиметься за рахунок коштів ЄС. Програма розпочнеться в кінці січня, масовому запуску буде передувати бета-тестування реєстрації на обмін ламп у застосунку “Дія”. Після його завершення проєкт запуститься в звичайному режимі по всій території Україні.

Проєкт реалізується Міністерством економіки, Міністерством цифрової трансформації та Укрпоштою за підтримки Європейського Союзу. Він впроваджується як один з інструментів енергоефективності, які дозволяли б вистояти під час енергокризи та забезпечити баланс енергоспоживання в пікові години. Відтоді, як РФ почала обстрілювати об’єкти української енергетичної інфраструктури, Україна відчуває брак генерації та розподілення електроенергії. За даними НЕК “Укренерго” 40-60% енергії споживається домогосподарствами. Водночас, за даними Міненерго України, приватні домогосподарства все ще використовують значну кількість ламп розжарювання.

Читайте також

Із 16 січня українці зможуть обміняти старі лампочки на енергоощадні LED-лампи — Шмигаль

Обмін ламп розжарювання на світлодіодні: в "Укрпошті" пояснили, як це зробити

Станом на 1 лютого через "Дію" замовили 500 тисяч енергоощадних лампочок — Мінцифра

На початок