Не встиг на хрестини первістка. На війні загинув розвідник із Прикарпаття Богдан Романчук

Не встиг на хрестини первістка. На війні загинув розвідник із Прикарпаття Богдан Романчук

Не встиг на хрестини первістка. На війні загинув розвідник із Прикарпаття Богдан Романчук
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

На острові Білогрудий Херсонської області 7 грудня 2022 року в бою з окупантами загинув солдат з Івано-Франківщини Богдан Романчук. Військовослужбовець служив розвідником першого відділення розвідувальної роти. Про смерть земляка повідомляють на Facebook-сторінці Рогатинської громади.

Богдан Романчук народився 14 травня 1989 року в селі Потік на Франківщині. Навчався у початковій школі в рідному селі та Рогатинській гімназії імені Володимира Великого. Фахову освіту хлопець здобував у Львівській філії Дніпровського національного університету залізничного транспорту. Певний час працював на у "Львівській залізниці".

Богдан був учасником Революції гідності. Згодом долучився до волонтерського руху та возив найнеобхідніше військовим у напрямку Маріуполя.

"Допомагав хлопцям, старався знайти для них харчі, амуніцію, інші потрібні речі. Він там себе відчував, як вдома. Навіть залишався на нічліг у бліндажах", — згадує рідний брат Мирон.

Опісля Богдан Романчук пішов добровольцем і рік воював у зоні АТО. Згодом, повернувшись додому, чоловік побрався з коханою Яриною.

З перших днів повномасштабного вторгнення Богдан Романчук знову добровольцем вирушив у військкомат.

"Він від початку знайомства говорив дружині Ярині: якщо виникне потреба у захисті України, то він не залишиться осторонь. Піде воювати, бо хто, як не він, — пригадує брат Мирон. — Мені, як молодшому, наказував дбати про батьків і рідних. Завжди наголошував: "Я, старший, буду дбати про Україну, а ти — про дім".

Військовослужбовець мріяв приїхати з фронту на хрестини свого первістка — 15 грудня 2022 року. Проте 7 грудня зв'язок із Богданом обірвався.

"Він навіть ім’я малечі обрав — Марко або Меланія. Старовинне, адже такі дуже любив. Довго мовчав телефон, але днями безмовну тишу стривожив дзвінок. Довелося їхати в Одесу "на впізнання". Мій брат любив говорити, що "смерть — то тільки початок". Але дуже важко змиритися…" — розповідає Мирон.

Зі слів брата, син Богдана точно знатиме, що його батько — герой!

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок