В ОП не коментують участь Зеленського в саміті ЄС у Брюсселі з міркувань безпеки

В ОП не коментують участь Зеленського в саміті ЄС у Брюсселі з міркувань безпеки

В ОП не коментують участь Зеленського в саміті ЄС у Брюсселі з міркувань безпеки
Президент України Володимир Зеленський та президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Києві 2 лютого 2023 року, фото: AP

В Офісі президента України не коментують можливу участь Володимира Зеленського у саміті Європейського Союзу в Брюсселі. Про це Суспільному повідомив речник президента Сергій Никифоров.

"Ми не повідомляємо про плани президента і графіки президента з міркувань його безпеки", — сказав він.

Раніше видання Financial Times повідомило, що в ЄС планують, що Зеленський візьме участь у саміті лідерів країн-членів цього тижня в Брюсселі. Джерела видання підкреслили, що проблеми з безпекою можуть зірвати візит українського президента.

Згідно із запропонованим планом, Зеленський має виступити на спеціальній сесії Європейського парламенту. Якщо ця поїздка відбудеться — це буде другим виїздом Зеленського за кордон з початку повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року.

Що відомо про саміт Україна - ЄС

На початку січня за результатами переговорів президента Володимира Зеленського та президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн в Офісі президента повідомили, що 24-й саміт Україна — ЄС запланований на 3 лютого. Попередній 23-й саміт Україна — ЄС відбувся 12 жовтня 2021 року у Києві.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що від саміту Україна-ЄС, який пройде в Києві 3 лютого, уряд очікує проміжної позитивної оцінки євроінтеграційних зусиль України.

3 лютого у Києві відбувся 24-й саміт Україна-ЄС. До столиці приїхали президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, верховний представник ЄС Жозеп Боррель, 14 єврокомісарів та президент Євроради Шарль Мішель. Головною темою саміту були теми прискорення військової та політичної підтримки України та кроки для подальшої євроінтеграції.

Читайте також

Саміт Україна-ЄС: підсумки

"На кону наше спільне майбутнє" — Шарль Мішель про Україну в ЄС, Конституційний суд і поїздку на Донбас

"Попереду чимало важкої роботи, але перші кроки ви зробили" — фон дер Ляєн про Україну в ЄС та трибунал для Росії

"Умиротворення Росії — це переговори з крокодилом" — міністр закордонних справ Естонії Рейнсалу

На початок