Шмигаль розповів про порядок денний саміту Україна-ЄС

Шмигаль розповів про порядок денний саміту Україна-ЄС

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль розповів про саміт Україна-ЄС
. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду 17 січня, фото: урядовий портал

Від саміту Україна-ЄС, який пройде в Києві 3 лютого, уряд очікує проміжної позитивної оцінки  євроінтеграційних зусиль України. Про це сказав прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, відкриваючи засідання уряду 31 січня, інформує пресслужба уряду.

“Те, що цей саміт пройде саме в Києві — це потужний сигнал і партнерам, і ворогам. Партнерам — про те, що Європа вірить у перемогу України та сприяє нашому швидкому руху до вступу в ЄС. Ворогам — це сигнал про марність їхніх зусиль внести розбрат у коаліцію підтримки України та зупинити нашу євроатлантичну інтеграцію”, — заявив Шмигаль.

За його словами, українська сторона хоче сформувати детальну дорожню карту, як максимально швидко й успішно пройти євроінтеграційний шлях.

Від оцінки роботи, яку ми провели після отримання статусу кандидата, до початку предметних переговорів про вступ України до Європейського Союзу”, — пояснив глава уряду.

Крім цього, на порядку денному саміту Україна-ЄС будуть питання секторальної інтеграції української економіки до європейського простору. Зокрема, за словами Шмигаля, принципово важливо отримати довгостроковий доступ усіх українських товарів до ринку ЄС без квот і мита. Також Україна сподівається на прогрес у питанні приєднання України до Єдиної зони платежів у євро (SEPA) та у приєднанні до Єдиного роумінгового простору. Також актуальним  залишається і питання так званого “промислового безвізу”.

“Важливими також будуть дискусії щодо фінансової допомоги Україні для швидкої відбудови енергетики, інфраструктури та пошкодженого житла. Адже це наші пріоритети на 2023 рік. Особливо, що стосується енергетики та енергоефективності”, — сказав Шмигаль.

На початку січня за результатами переговорів президента Володимира Зеленського та президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн в Офісі президента повідомили, що 24-й саміт Україна — ЄС запланований на 3 лютого. Попередній 23-й саміт Україна — ЄС відбувся 12 жовтня 2021 року у Києві.

Читайте також

Україна хоче вступити в ЄС за два роки — Шмигаль

На початок