Підтримка України: перший танк Leopard 2 від Канади прибув до Польщі

Підтримка України: перший танк Leopard 2 від Канади прибув до Польщі

Підтримка України: перший танк Leopard 2 від Канади прибув до Польщі
Танк Leopard вирушає з Канади до України, 4 лютого 2023 року, фото: Міноборони України

Перший бойовий танк Leopard 2, який Канада передасть Україні, сьогодні 6 лютого прибув до Польщі.

Про це повідомила міністерка оборони Канади Аніта Ананд.

"Перший бойовий танк Leopard 2, який ми подарували Україні, прибув до Польщі. Разом із нашими союзниками найближчим часом ми будемо навчати Збройні Сили України користуватися цією технікою. Канада продовжуватиме стояти з Україною", — написала вона у Twitter.

Літак із першим танком Leopard 2 німецького виробництва вирушив з Канади в Україну 4 лютого. У Міністерстві оборони України тоді додали, що Канада взяла зобов'язання поставити Україні 4 основних бойових танки Leopard 2 з запасів своїх Збройних сил.

Що відомо про передачу танків Leopard 2 Україні

11 січня президент Польщі Анджей Дуда під час зустрічі президентів Люблінського трикутника у Львові повідомив, що Польща передасть Україні роту німецьких важких танків Leopard. Від початку повномасштабної збройної агресії Росії проти України Польща передала Україні озброєння і техніки приблизно на 10 млрд злотих (понад 2,2 млрд доларів).

На брифінгу після зустрічі президент Володимир Зеленський зазначив, що очікує на передачу танків й від інших союзників України.

Секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі телемарафону на Суспільному заявив, що українські захисники зможуть освоїти передані західними партнерами танки Leopard за лічені тижні.

Європейський парламент закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца без зволікань поставити основні бойові танки Leopard 2 в Україну.

Однак Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус на зустрічі Консультативної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" 20 січня заявив, що "єдиного підходу до питання надання танків Leopard немає", і рішення ухвалено не було. Пісторіус також зазначив, що "враження, що є коаліція, де на заваді стоїть лише Німеччина, є оманливим".

22 січня міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок запевнила, що Німеччина не заперечуватиме проти можливої передачі Польщею Україні танків Leopard 2.

24 січня Польща офіційно подала запит на згоду Німеччини на передачу Україні танків Leopard 2 і закликала ФРН долучились до танкової коаліції.

25 січня Уряд Німеччини погодив передачу Україні танків Leopard 2 і дозволив реекспорт іншим країнам.

Leopard 2 — основний бойовий танк, створений німецьким підприємством Краус-Мафай. Leopard 2 став наступником успішної розробки тієї ж фірми — основного бойового танку Leopard 1. Виробництво Leopard 2 розпочалось у 1979 році. Взятий на озброєння збройних сил Австрії, Канади, Чилі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Греції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Сінгапуру, Швейцарії, Швеції, Іспанії та Туреччини.

На початок