У Силах оборони запровадять систему ситуаційної обізнаності Delta — МО

У Силах оборони запровадять систему ситуаційної обізнаності Delta — МО

У Силах оборони запровадять систему ситуаційної обізнаності Delta — МО
Українскі військові. Ілюстративне фото: Генеральний штаб ЗСУ

За поданням міністра оборони Олексія Резнікова Кабінет міністрів ухвалив рішення щодо запровадження системи ситуаційної обізнаності Delta в Силах оборони.

Як повідомляє пресслужба Міністерства оборони, відповідна постанова була ухвалена на урядовому засіданні 4 лютого.

В міністерстві розповіли, що Delta — це платформа з ситуаційної обізнаності, яку створив Центр інновацій та розвитку оборонних технологій Міністерства оборони України.

"Центр інновацій Міноборони постійно вдосконалює платформу Delta і додає новий функціонал, що дає нашим військовим значну перевагу над ворогом", — зазначається в повідомленні.

️Окрім використання платформи військовими, Уряд дозволив розмістити Deltа у хмарному сховищі поза межами України.

"Це дозволить захистити систему від ракетних та кібератак ворога", — наголосили в Міноборони.

Delta — це національна військова система ситуаційної обізнаності, яку використовують Збройні сили України та Сили безпеки і оборони України. Її презентували 27 жовтня 2022 року на щорічному закритому заході Північноатлантичного альянсу Tide Spirit. Система побудована за стандартами НАТО, покликана забезпечити військових різноманітними даними про противника та координацію сил на полі бою та забезпечує можливості ведення мережево-центричної війни.

Delta використовується для планування операцій та бойових завдань, координації з іншими підрозділами, захищеного обміну інформацією про розташування сил противника тощо. Зокрема, у Delta інтегровані чат-боти, розроблені Мінцифрою — "єВорог" та СБУ — "STOP Russian War".

Система оснащена сучасними засобами моніторингу підозрілої активності. Кіберпідрозділи союзників з 2021 року здійснюють постійну перевірку системи на вразливості, спроби несанкціонованого проникнення, витоку даних тощо.

Читайте також

США нададуть ЗСУ далекобійні снаряди, Україна повернула 116 бійців з російського полону. 346 день війни. Онлайн

На початок