У Кропивницькому дітей з інвалідністю лікують собаки-терапевти

У Кропивницькому дітей з інвалідністю лікують собаки-терапевти

У Кропивницькому дітей з інвалідністю лікують собаки-терапевти
Суспільне Кропивницький

У кропивницькому центрі реабілітації для дітей з інвалідністю вихованцям допомагають собаки-терапевти. Для 140 дітей відновили заняття з каністерапії, розповіла директорка центру Лілія Місюня. Суспільне дізнавалось, у чому їх користь.

За словами Лілії Місюні, каністерапію застосовували як один видів реабілітації до повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Після 24 лютого, сказала, займатись із собаками припинили.

Відновлені заняття проводять каністерапевтки Оксана Береславська та Вікторія Чумаченко. Вони полягають у взаємодія із собакою на рівні спілкування, розповіла Оксана Береславська: "Каніс – це собака, терапія – це лікування. Навіть поглажування дає великий результат, тому що змінюється гормональний фон, виробляються ендорфіниХімічні сполуки, що мають здатність зменшувати біль і позитивно впливають на емоційний стан., з’являється почуття задоволення, виділяється окситоцинБагато досліджень довели роль цього гормона в людських відносинах — це підвищення довіри та зменшення страху.".

У Кропивницькому в реабілітації дітей з інвалідністю допомагають собаки-терапевти
Вікторія Чумаченко (ліворуч) та Лілія Місюня (праворуч) під час заняття. Суспільне Кропивницький

Каністерапевти – це семирічна німецька вівчарка Найс та п’ятирічний пудель Альма. Не всі собаки можуть бути терапевтами для людей, сказала їх власниця Вікторія Чумаченко: "Собака має бути людиноорієнтованою. Від породи це не дуже залежить, хоча існують деякі заборони на собак агресивних порід – доберманів, кане-корсо. Але насправді, якщо собака в родині мешкає, вона вже терапевт для своєї родини".

У Кропивницькому в реабілітації дітей з інвалідністю допомагають собаки-терапевти
Оксана Береславська з Альмою та вихованцями центру реабілітації. Суспільне Кропивницький

Працювати терапевтами собаки можуть з трьох років. За словами Вікторії Чумаченко під час занять собаки теж втомлюються: "Собака допомагає, беручи на себе трішки людського болю. Для них це травматично, тому і не рекомендують займатися довше 15-20 хвилин".

Читайте також: У Кропивницькому працює "пункт незламності" для дітей з інвалідністю.

13-річний вихованець центру Михайло Дмитрощук сказав, що йому заняття подобаються: "Мені сподобалося грати із собаками. Це чудово".

У Кропивницькому в реабілітації дітей з інвалідністю допомагають собаки-терапевти
Михайло Дмитрощук займається з Найсом. Суспільне Кропивницький

Оксана Береславська розповіла, що собаки викликають у дітей з інвалідністю, часто замкнених і не дуже охоче контактуючих із соціумом, бажання соціалізуватися: "Собака є своєрідним провідником у світ для дитини. І саме тактильні відчуття – приємно-неприємно, м’яко-жорстко – розширюють їх світогляд, вводить таких дітей в соціум".

Лікування дітей за допомогою собак в центрі реабілітації влаштовуватимуть щотижня.

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок