"Процес має завоювати довіру". НОК США готовий підтримати ідею повернення атлетів з Росії у нейтральному статусі

"Процес має завоювати довіру". НОК США готовий підтримати ідею повернення атлетів з Росії у нейтральному статусі

"Процес має завоювати довіру". НОК США готовий підтримати ідею повернення атлетів з Росії у нейтральному статусі
АР

Це може відбутись напередодні початку кваліфікаційних змагань на ОІ-2024.

Олімпійський та Паралімпійський комітет США (USOPC) підтримує намір МОК щодо повернення атлетів з Росії як нейтральних спортсменів. Про це повідомляє The Associated Press, що отримала у розпорядження листа нового очільника USOPC Джина Сайкса, з яким він звернувся до американських спортсменів.

У січні 2023 року Міжнародний олімпійський комітет заявив, що розглядає можливість повернення російських спортсменів на літні Олімпійські ігри в якості нейтральних атлетів. Це заява МОК з'явилася на фоні підтримки ініціативи Азійського олімпійського комітету щодо запрошення спортсменів з Росії та Білорусі до участі у континентальних змаганнях Азії.

Ймовірне повернення росіян на Олімпійські ігри у статусі нейтральних спортсменів викликало обговорення у спортивній спільноті. Президент України Володимир Зеленський написав листа президенту Франції, а Латвія висловила готовність бойкотувати наступні Олімпійські ігри, якщо до них допустять росіян.

Читайте також: "Висуватимемо ультиматум". Реакція країн Європи на намір МОК допустити до Олімпійських ігор Росію та Білорусь

Джин Сайкс, який заступив на свою посаду 1 січня 2023 року, заявив, що НОК США підтримає МОК у поверненні російських атлетів у статусі нейтральних спортсменів. При цьому чиновник зазначив, що USOPC залишається солідарним з Україною та її спортсменами і висловив "реальну стурбованість, навіть скептицизм, щодо того, чи можуть бути виконані умови" для допуску росіян.

"Вислухавши багатьох спортсменів і вболівальників зі Сполучених Штатів, ми визнаємо реальну потребу в тому, щоб у змаганнях брали участь усі найкращі спортсмени світу. Однак це можливо лише, якщо процес відбуватиметься з повним забезпеченням безпечної та чесної гри. Таким чином, ми закликали МОК продовжити вивчення процесу, який би зберіг існуючі санкції, гарантуючи, що до змагань будуть допущені лише нейтральні та чисті спортсмени", - цитує АР Сайнкса.

Цей процес потребуватиме ретельного контролю та додаткових зусиль, щоб завоювати довіру нашої спільноти. Якщо умови нейтралітету та безпечної, чистої і чесної конкуренції будуть виконані, ми віримо, що дух Олімпійських та Паралімпійських ігор переможе. Це і надалі залишатиметься нашим головним орієнтиром", - сказав очільник НОК США.

Повернення РФ до міжнародного спорту: останні новини

На початок