На напрямку Білорусі наразі Росія не має необхідного ударного угруповання — ДПСУ

На напрямку Білорусі наразі Росія не має необхідного ударного угруповання — ДПСУ

На напрямку Білорусі наразі Росія не має необхідного ударного угруповання — ДПСУ
Міжнародний пункт пропуску "Сеньківка" (Чернігівська обл.) на українсько-білоруському державному кордоні, фото: УНІАН

Українська розвідка фіксує близько 9 тисяч військовослужбовців РФ, які перебувають на території Білорусі. Про це в ефірі Суспільного повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

"На напрямку Білорусі на даний момент Росія не має необхідного ударного угруповання, яке б могло здійснити повномасштабне вторгнення. Загалом ми відзначаємо близько 9 тисяч військовослужбовців РФ, які перебувають на території Білорусі. Раніше ми відмічали близько 11 тисяч. Треба розуміти, що Росія використовує Білорусь також як майданчик для проведення навчань та підготовки своїх підрозділів. То ті підрозділи, які вже пройшли підготовку, були виведені з території Білорусі на територію Росії. Поряд нашого кордону ми не відзначаємо переміщення ні військової техніки, ні особового складу чи то підрозділів Росії, чи то Білорусі", — розповів Демченко.

Він додав, що на кордоні з Росією на Чернігівщині, Сумщині, Харківщині "також потужного угруповання поки не відзначається".

"Росія продовжує свої терористичні дії, щоденно обстрілюючи прикордоння України. Це вона робить ще з квітня, коли фактично ворога було відкинуто за межі кордону у межах Чернігівщини та Сумщини. Тільки протягом січня нами зафіксовано більше 250 обстрілів цих територій, які Росія вчинила зі своєї території. Для цього вона застосовує і танки, і міномети, і артилерію, непоодинокі випадки застосування авіації", — наголосив Демченко.

Участь Білорусі у війні Росії проти України

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого на території Білорусі були зосереджені десятки тисяч російських військових, частина з яких брала участь у війні на українській території, а також здійснювала ракетні та авіаційні удари.

За даними Інституту вивчення війни, Лукашенко, з великою ймовірністю, й далі даватиме Росії доступ до повітряного простору своєї країни, аби висловити підтримку президенту Росії Володимиру Путіну.

2 лютого Білорусь заявила про завершення чергових спільних авіаційних навчань з Росією.

На початок