Кропивницький муніципальний хор оновив склад і репертуар патріотичними піснями

Кропивницький муніципальний хор оновив склад і репертуар патріотичними піснями

Кропивницький муніципальний хор оновив склад і репертуар патріотичними піснями
Суспільне Кропивницький

Кропивницький муніципальний хор "Елефтерія" поповнив репертуар патріотичними піснями й оновив склад. Чотири роки він існував як жіночий. Тепер складається з 12 жінок і 10 чоловіків. Найстаршому учасникові хору – 59 років, наймолодшій – 18.

Зібрали співаків і хормейстерів, щоб створити змішаний камерний хор, розповіла керівниця хору Юлія Левченко. Каже: колектив готується до участі у всеукраїнських і міжнародних конкурсах. На думку керівниці, Україна має презентувати себе світові. Нагадує, що "Елефтерія" в перекладі з грецької – "Свобода".

"Це слово, як мені здається, показує наші українську культуру й ідентичність. Ми – співочий народ. Наша душа співоча. І я вважаю, що саме культура допомагає в цій боротьбі. Якщо ми не показуватимемо свою культуру і не демонструватимемо її всьому світові, то будуть приходити такі сусіди й розповідати, що те, що в нас, – зовсім не культура", – каже Юлія Левченко.

Також змінили репертуар. "Ми додали до репертуару стрілецькі пісні, як-от: "Ой у лузі червона калина", – розповіла керівниця. – Також взяли сучасні пісні про війну, щоб показати, що ми підтримуємо нашу боротьбу. Тобто репертуар ми ділимо на два напрямки – наш класичний академічний і такий, що зараз актуальний".

Учасники збираються на репетиції чотири рази на тиждень. Їх проводять в умовах повітряних тривог і відключень електрики. Хорист Володимир Кісельов каже: так складніше працювати. "Це не впливає на якість. Це впливає на сам процес".

Хористка Вероніка Габелко говорить: працюють інколи й під час сирен. "Ми все одно продовжуємо репетирувати. І я скажу чесно, що це живе спілкування дає певну мотивацію – творити, робити, співати, просувати це все трошки до людей, щоб вони також розвантажувались".

Начальниця управління культури й туризму міськради Анна Назарець каже: "Елефтерія" – візитівка міста Кропивницького. Хор утримується коштом міської ради.

"Була мета – створити молодіжний муніципальний хор. Ми шукали молоді таланти, тому що хотіли підтримувати молодь. В одеській консерваторії знайшли аспірантку Юлію Левченко, запросили її на роботу. Намагаємося підтримувати культуру навіть під час воєнного стану і говорити, що ми переможемо. Культура теж несе перемогу ось таким чином".

Читайте також

  • Спів як антистрес. Подружжя кропивницьких артистів організували безплатні заняття з вокалу
  • У Кропивницькому Андрухович читав уривки "з книги, яка, можливо, й не напишеться"
  • Залишки боєприпасів, одяг, сухпайки. У Кропивницькому створили музей трофеїв з поля бою
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок