Посадити і назвати: на Прикарпатті буде дуб імені одного з президентів України

Посадити і назвати: на Прикарпатті буде дуб імені одного з президентів України

Посадити і назвати: на Прикарпатті буде дуб імені одного з президентів України facebook

Пропозиція посадити дуб, який носитиме ім’я одного з президентів України, прозвучала на 35-й сесії Івано-Франківської обласної ради. Ініціативу озвучив голова ради Олександр Сич.

Передісторія

На розгляд сесії Івано-Франківської обласної ради подали проєкт рішення про скасування статусу об'єкта природного заповідного фонду. Йшлося про дуб Симона Петлюри у селі Маріямпіль Галицького району. Начальник управління екології Андрій Пліхтяк пояснив, що з проханням зняти охоронний статус з цього об’єкта звернулася громада села.

Очільник управління переконує, що для цього є всі належні дозволи і висновки відповідних структур.

Екоактивісти проти: вважають, що знищують ботанічну пам’ятку

В засобах масової інформації екоактивісти висловлюють думку, що таким чином знищать ботанічну пам’ятку. Їхню думку озвучив депутат обласної ради Тарас Виноградник.

"Я читаю в переліку документів, на підставі чого виноситься дане питання. Написано: "Науковий висновок Українського науково-дослідного інституту та експертний висновок Прикарпатського національного університету". Суть питання в тому: а що ми зробили, щоб зберегти цю пам’ятку?" - каже Виноградник.

Намагалися врятувати, але не змогли

Начальник управління екології Андрій Пліхтяк розповів, що з 2017-го року вони намагаються врятувати це дерево, але нічого не допомагає.

"Дерево перебуває в дуже поганому стані, стовбур прогнилий і стягнутий ланцюгами. Зважаючи на теперішній незадовільний та аварійний стан дуба, він створює загрозу життю та здоров’ю людей", а також може пошкодити майно. Ми намагалися його врятувати з 2017 року, зацементували дупло та стягнули ланцюгами стовбур. Але це не допомогло. Тому, враховуючи науково-дослідний висновок, пропонуємо облраді скасувати охоронний статус", - повідомив Андрій Пліхтяк.

Дерево зрізають – дерево садять

Олександр Сич запропонував на місці старого дуба посадити молоде дерево: "Так водиться: дерево зрізають – дерево садять. Тому моя пропозиція: а) посадити; б) назвати ім’ям одного з останніх президентів України. Ім’ям кого? Провести інвестиційний конкурс: хто більше інвестує у розвиток Прикарпаття, іменем того назвати дуб".

Депутати ухвалили рішення скасувати статус заповідного об'єкта.

Що відомо про дуб Симона Петлюри

600-річний дуб Симона Петлюри росте воно в дендропарку села Маріямпіль Галицького району. За легендою, у 1920-му році під цим деревом відпочивав Симон Петлюра.

Його обхват 6,24 м, висота – 25 м. У дереві є велике дупло.

20-го січня 2012-го року депутати Івано-Франківської обласної ради ухвалили рішення надати дубу Симона Петлюри статус заповідного об'єкта та включили його до складу природно-заповідного фонду області.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди