Жителів тимчасово окупованої Херсонщини окупаційна влада примушує брати паспорти РФ

Жителів тимчасово окупованої Херсонщини окупаційна влада примушує брати паспорти РФ

Жителів тимчасово окупованої Херсонщини окупаційна влада примушує брати паспорти РФ
Російський паспорт. Фото: Facebook / Асоціація реінтеграції Криму

Жителів тимчасово окупованого лівобережжя Херсонської області окупаційна влада разом з військовими РФ примушують брати російські паспорти. Інакше, обіцяють залишити їх без грошей.

За словами старости Гладківського старостинського округу Голопристанської громади Вікторії Ткаченко, люди у розпачі і не знають як діяти в такій ситуації.

"Люди в окупації залишилися сам на сам зі своїми проблемами. Є діти, є старі люди, яким треба лікуватися. І взагалі людям треба за щось жити там, де заборонили обіг гривні і використовують лише російські рублі", — каже староста Вікторія Ткаченко.

Схожа ситуація була і у тимчасово окупованому Криму, розповідає політолог Олександр Мошнягул. Там жителі були змушені брати російські паспорти, щоб не лишитися своїх прав.Тоді за це українська влада не карала. Також експерт посилається на закон “Про захист прав, свобод та правовий режим на окупованих територіях”, де написано, що за примусово взятий російський паспорт, людина не нестиме відповідальності.

"Люди скаржаться на те, що для них отримання російського паспорта це питання виживання. По-перше, зараз окупанти попереджають, що без російського паспорта не можна отримати соціальні виплати, які вони називають пенсіями. А також будуть звільняти з бюджетних установ. Залякують тим, що якщо не перереєструвати власність, то все будуть відбирати", — говорить політолог.

За словами юриста Костянтина Капошиліна, в Україні законодавством заборонене подвійне громадянство, але це не є підставою притягнення до кримінальної відповідальності.

"Якщо паспорт РФ був отриманий громадянином України особливо у примусовому порядку, краще через родичів або через адвоката, який перебуває на підконтрольній ЗСУ території, проінформувати правоохоронні органи України про обставини отримання документа для того, щоб надалі зняти будь-які питання щодо належності до громадянства РФ", — розказав юрист.

Заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський каже, що в умовах, які створюють окупанти на лівобережжі, людям доводиться приймати непрості рішення.

"Стосовно питання отримання громадянства, отримання паспорта РФ людьми, які залишаються на тимчасово окупованій території, на мою думку, найголовніше завдання зберегти своє життя в тих жахливих умовах та зберегти Україну в серці", — каже Соболевський.

Правоохоронці будуть розглядати кожен випадок і ситуацію окремо, сказав Юрій Соболевський.

Що відомо

  • У місцевих школах населених пунктів Каховського району російські окупанти забороняють дітям навчатись онлайн за українською програмою.
  • У тимчасово окупованому Залізному Порту окупаційна влада переписує та конфіскує майно місцевих підприємців. Зокрема, пансіонати, кафе та ресторани.

Читайте також

344 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Вибір редакції

На початок