"Звір війни. Пташка надії": у США на виставку українського мистецтва завітав художник Джефф Кунс

"Звір війни. Пташка надії": у США на виставку українського мистецтва завітав художник Джефф Кунс

"Звір війни. Пташка надії": у США на виставку українського мистецтва завітав художник Джефф Кунс
Фото: Alisa Lozhkina/Facebook

1 лютого з нагоди 60-річчя програми уряду Сполучених Штатів Америки "Art in Embassies" у Кеннеді-центрі (Вашингтон) розпочалася виставка творів мистецтва. Зокрема, на ній представлені експонати українських митців у межах проєкту "Звір війни. Пташка надії" ("Beast of War. Bird of Hope"), організованої у партнерстві Аспен Інституту (США) та Аспен Інституту Київ.

Кураторкою проєкту є арткритикиня Аліса Ложкіна. У своєму Facebook вона поділилася, що у Кеннеді Центр завітав один з найвідоміших митців сучасності Джефф Кунс.

"Він був під сильним враженням від українського мистецтва. Кунс виявився напрочуд цікавим співрозмовником, і ми все ніяк не могли припинити говорити – про Україну і її унікальну образотворчу традицію", – розповіла вона.

Джефф Кунс — американський художник. Відомий своєю пристрастю до кітчу, особливо в скульптурі. Його роботи входять у число найдорожчих творів сучасних художників.

кунс виставка ложкіна
"Звір війни. Пташка надії": у США на виставку українського мистецтва завітав художник Джефф Кунс. Фото: Alisa Lozhkina/Facebook

Я дуже сподіваюся, що сьогоднішній день був важливим внеском до розуміння американськими лідерами та керівниками музейних інституцій України, її культури та сучасного мистецтва
Аліса Ложкіна

Серед представлених творів мистецтва — дві роботи Марії Приймаченко – "Звір війни" та "Пташка надії". Також на виставці експонуються 25 робіт сучасних українських митців, створені вже під час повномасштабного військового вторгнення Росії на територію України.

Це адаптована версія виставки, яка минулоріч проходила у кампусі Аспен Інституту Aspen Meadows в місті Аспен, штат Колорадо (США) — "Звір війни. Пташка надії".

"Крізь призму творчості українські митці розмірковують про життя на батьківщині під час російського вторгнення. Мистецтво передає емоції, які важко передати словами, особливо у часи цієї варварської війни", – розповідають про виставку організатори.

Джефф Кунс виставка сша
Фрагмент виставки з творами Олени Науменко, Єфрема Лукацького, Олексія Сая, Марії Приймаченко та Данила Мовчана. Фото: Alisa Lozhkina/Facebook

кунс виставка сша
Фото: Alisa Lozhkina/Facebook

У коментарі для Суспільне Культура голова Наглядової Ради Аспен Інституту Київ Наталія Яресько наголосила: "Мистецтво здатне передати емоції, які не опишеш словами. Особливо, під час варварського вторгнення Росії в Україну. Задача цієї виставки — ще раз пояснити американським лідерам антигуманний характер російської війни та розповісти про неймовірну волю українців до перемоги. Переконана, наша експозиція зробить свій внесок у збільшення підтримки України".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок