Зупинятись не плануємо — СБУ і ОГПУ прокоментували обшуки 1 лютого

Зупинятись не плануємо — СБУ і ОГПУ прокоментували обшуки 1 лютого

Доповнено
Очільник СБУ Василь Малюк прокоментував обшуки 1 січня
Василь Малюк. Фото: СБУ

Служба безпеки України разом із колегами по силовому блоку 1 лютого проводить низку масштабних оперативно-слідчих заходів, направлених на боротьбу із внутрішнім ворогом. Про це заявив очільник СБУ Василь Малюк, передає пресслужба відомства. Кому саме було оголошено про підозри, уточнили в Офісі Генпрокурора.

За словами Малюка, мова йде про відпрацювання громадян, які своїми діями шкодять безпеці держави у різних сферах. Йдеться про зрадників України і агентів російських спецслужб, представників організованої злочинності, посадовців, чиновників і корупціонерів, котрі підривають економіку країни і стабільне функціонування оборонно-промислового комплексу.

Цього дня в рамках відкритих проваджень у різних регіонах України відбуваються десятки обшуків і вручення підозр фігурантам справ.

“Ми виконуємо завдання, поставлене президентом України Володимиром Зеленським, і синхронно завдаємо глобального удару по внутрішньому ворогу. І яскраве свідчення цьому — масові обшуки, вручення підозр та затримання зловмисників різного калібру”, — сказав Малюк.

За його словами, це перший етап тієї комплексної і системної роботи, яку вже проводить Служба безпеки.

“Й ми не плануємо зупинятися! Кожен злочинець, який має зухвалість шкодити Україні, особливо в умовах війни, повинен чітко усвідомити — ми вдягнемо кайданки йому на руки. СБУ докладе до цього максимум зусиль”, — додав очільник СБУ.

Що кажуть про вручення підозр 1 лютого в Офісі Генпрокурора

Як повідомили в Офісі Генпрокурора, 1 лютого за процесуального керівництва Офісу Генпрокурора повідомлено про підозру ряду посадовців.

“За результатами проведених сьогодні обшуків будуть ухвалені процесуальні рішення. Очікуємо і на кадрові висновки”, — йдеться у повідомленні.

Кому повідомили про підозру:

  • Ексзаступнику Міністра оборони повідомлено про підозру за фактом перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період. За даними слідства, він лобіював укладення договорів про постачання продуктів для військових за завищеними цінами, закупівель бронежилетів та інших речей для ЗСУ низької якості.
  • Колишньому в.о. директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони повідомлено про підозру за фактом розтрати коштів та перешкоджання законній діяльності ЗСУ — організовував закупівлю неякісних бронежилетів.
  • Діючому працівнику Міноборони повідомлено про підозру у заволодінні коштами та службовому підробленні — перебуваючи на посаді заступника директора підприємства ОПК, уклав фіктивний договір з іноземною компанією про проведення огляду, оцінки та технічного стану раніше відремонтованих 4 двигунів та 2 головних редукторів до авіатехніки.
  • Ексміністра енергетики підозрюють у службовій недбалості — укладав збиткові для держави угоди на користь відомого олігарха.
  • В.о. Першого заступника Голови Правління ПАТ «Укртатнафта» повідомлено про підозру в умисному ухиленні від сплати податків, вчиненому за попередньою змовою із головним бухгалтером. Їхні дії завдали державі мільйонних збитків.
  • Посадовця Одеської ОВА викрито на хабарі 40 000 дол. США за махінації з землею.

“Мій сигнал всім чиновникам на всіх рівнях, де б вони не були: повернення до минулих часів не буде. Україна йде європейським шляхом та не зверне з нього. Влада передбачає відповідальність. Якщо ви не згодні жити за Законом — це буде кримінальна відповідальність”, — заявив Генпрокурор Андрій Костін.

Що відомо про обшуки 1 лютого

Раніше голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія анонсував обшуки у низці державних установ. За його словами, 1 лютого очікуються:

  • обшуки у Податковій;
  • вручення повідомлень про підозру високопосадовцям Міністерства оборони;
  • обшуки у бізнесмена Ігоря Коломойського по "Укрнафті";
  • ціла серія негласних слідчих дій;
  • обшуки у ексміністра внутрішніх справ Арсена Авакова;
  • обшуки у столичного забудовника і народного депутата від забороненої партії ОПЗЖ Вадима Столара;
  • звільнення всього керівного складу Митниці.

"Країна під час війни буде змінюватися. Якщо хтось не готовий до змін, то держава сама прийде і допоможе їм змінитися", — підкреслив Арахамія.

23 січня Давид Арахамія заявив, що корумпованих чиновників чекає відповідальність, а "активні посадки" можна буде спостерігати вже цієї весни.

"Мабуть, цієї весни точно саджати будемо активно. Не виходить по-людськи, буде за законами воєнного часу. "Не на часі" вже не працює. Деякі люди втратили розум і мародерять без страху і докорів совісті", — написав тоді Арахамія у Telegram.

Читайте також

У Авакова провели обшуки через аварію гелікоптера на Київщині

У Коломойського відбуваються обшуки

Кадрові ротації: уряд звільнив керівництво низки держустанов

На початок