Відбудова Бучі: як міжнародні партнери допомагають відновити місто

Відбудова Бучі: як міжнародні партнери допомагають відновити місто

Відбудова Бучі: як міжнародні партнери допомагають відновити місто
Зруйнований житловий будинок в результаті обстрілів та вибухів, в Бучі, 5 квітня 2022 р. Фото: УНІАН

Буча на Київщині отримує від міст-побратимів генератори та паливо, аби інфраструктура міста працювала навіть за відсутності електроенергії.

Про це повідомив заступник Бучанського міського голови Сергій Шепетько під час телемарафону.

Благодійні фонди Австрії допомагають відновлювати пошкоджені заклади освіти. Також за допомогою благодійників відбудовують 11 зруйнованих будинків по вулиці Вокзальній, де 27 лютого була знищена колона російської військової техніки.

За підрахунками, у Бучі була зруйнована інфраструктура на близько 5 мільярдів гривень, зокрема збитки житлового фонду складають 2,4 млрд грн.

"Якщо допомога благодійних фондів продовжиться, то на 2023 рік ми плануємо відновлення на 60-65%. Але цього року все завершити не вдасться, тому що потрібні відчутні фінансові ресурси", — зазначив Шепетько.

Що відомо

Буча була в окупації 33 дні. Російські війська залишили місто 31 березня. Увечері 2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.

Понад 2,5 тисяч споруд пошкодили російські окупанти у Бучі, що на Київщині. Загалом збитки міста складають понад 5 мільярдів гривень.

У вересні мер Бучі Анатолій Федорук повідомляв, що у Бучі знесуть 372 приватних будинки і два багатоповерхових. Ці будинки зазнали суттєвих руйнувань внаслідок російської військової агресії і не підлягають відновленню.

У січні мер Федорук повідомив, що у Бучанській громаді Київської області близько 523 приватних будинків мають руйнування різного ступеню. З них 70 осель повністю знищені через російське вторгення.

У Київській області відновили понад 5 700 об’єктів, майже 3 500 – частково, пошкоджених через вторгнення РФ.

Читайте також

РФ обстрілює Херсонщину, намагаючись деморалізувати цивільних — британська розвідка

Росія не має ресурсів для наступу на всій лінії фронту — полковник ЗСУ

На початок