Альтернатива генераторам: в Ірпені запустили в роботу газотурбінну електростанцію

Альтернатива генераторам: в Ірпені запустили в роботу газотурбінну електростанцію

Альтернатива генераторам: в Ірпені запустили в роботу газотурбінну електростанцію
Фото: Олександр Маркушин / Telegram

В Ірпені почала роботу перша в Україні газотурбінна електростанція. У разі потреби вона вироблятиме електроенергію для частини міських об’єктів критичної інфраструктури центральної котельні, кількох навчальних та медичних закладів.

Про подію повідомив міський голова Ірпеня Олександр Маркушин.

Він пояснив, що така електростанція генерує енергію, використовуючи природний газ. А це значно зменшує вартість виробленого кіловата в порівнянні з дизельним пальним, яке потрібне для генераторів.

Газотурбінна електростанція
Фото: Олександр Маркушин / Telegram

Проєкт був реалізований австрійською компанією INNIO та авторизованим дистриб'ютором її газопоршневих електростанцій Jenbacher, компанією ТОВ "КТС Інжиніринг" у координації з головою енергетичного комітету парламенту Андрієм Герусом спільно з Ірпінською міською радою.

Як зазначив Олександр Маркушин, у подальшому в Україні планують створити мережу таких малих електростанцій, потужністю від кількох сотень кВт до кількох десятків МВт. Це дозволить зменшити навантаження на енергомережу країни, яку зараз намагається знищити Росія.

Що відомо про підготовку столиці й області до перебоїв з електроенергією

Київська область отримала партію генераторів, яку передало керівництво Об’єднаних Арабських Еміратів. 198 приладів для живлення розподілені у пристоличному регіоні в межах державної програми "Утеплюємо країну".

Угорець Іван Ондраш Бояр зібрав кошти на 13 генераторів для жителів Київщини та особисто привіз їх до області. Зокрема, три генератори отримала Ірпінська громада.

"Київводоканал" отримав від ЮНІСЕФ генератори, які у випадку обстрілів росіян та відсутності електроенергії під'єднуватимуть до невеликих водопровідних станцій Троєщини та Оболоні.

42 котельні "Київтеплоенерго" мають можливість працювати на генераторах у випадку відключення електроенергії. Київ також придбав мобільні котельні для лікарень та шкіл на випадок блекауту. Усі медичні заклади Києва оснащені генераторами.

Читайте також

"Це величезне диво". Експерт розповів про ситуацію з електропостачанням в Україні та Києві

На початок