Клуби Суперліги можуть уникнути санкцій від ФІФА та УЄФА: рішення суду

Клуби Суперліги можуть уникнути санкцій від ФІФА та УЄФА: рішення суду

ЗМІ
Клуби Суперліги можуть уникнути санкцій від ФІФА та УЄФА: рішення суду
AP Photo/Peter Dejong

Вирішальним буде вердикт Європейського суду.

Футбольним клубам, які не відмовилися від участі в європейській Суперлізі, може не загрожувати штраф від ФІФА або УЄФА. Промоутери турніру – компанія "A22" – виграли відповідну апеляцію в Мадридському суді. Про це повідомляє журналіст CBS Sports Бен Джейкобс.

Суперлігу було сформовано у квітні 2021 року, утім, турнір досі не запустився: наразі розробляється новий формат його проведення. Після шквалу критики від фанів та погроз застосувати штрафні санкції проти команд-учасниць з боку керівництва ФІФА і УЄФА в проєкті з 12 клубів лишилося тільки три: іспанські "Реал" Мадрид і "Барселона" та італійський "Ювентус".

Суд визначив, що ФІФА та УЄФА мають "настільки міцну владу на ринку", що "їхня монополістична позиція дозволяє їм вдаватися до залякування, як вони це робили в публічних заявах".

"Ініціатива підприємця, що хоче вступити в конкуренцію, зазнає нападу монополіста, який цього не хоче та застосовує владу, аби цьому перешкодити, – заявили судді. – Можливе виправдання дій ФІФА та УЄФА як спроби захистити європейську модель спорту є, на перший погляд, непереконливою відмовкою".

Далі вердикт щодо цієї справи має висунути Європейський суд. У попередньому висновку ЄС визнав, що Суперліга має право створювати незалежний турнір, але при цьому команди не можуть паралельно продовжувати участь у чемпіонатах під егідою ФІФА чи УЄФА без згоди цих організацій.

Читайте також: ФІФА призначила дискваліфікацію чотирьом гравцям збірної Уругваю через поведінку на ЧС-2022: які передбачені санкції

Що відомо про Суперлігу

  • У квітні 2021 року було вперше оголошено про створення нового єврокубкового турніру на противагу Лізі чемпіонів – Суперлігу.
  • Після створення Суперліги УЄФА погрожував не допустити учасників проєкту до міжнародних змагань за збірні. Через це, а також критику фанів, більшість команд вийшли із Суперліги.
  • УЄФА разом із ФІФА та Суперліга подали одне проти одного позови до суду. Через рішення Мадридського суду УЄФА не наклала санкції на клуби, що не покинули Суперлігу.
  • Після критики проєкту Суперліга планує внести зміни до формату проведення турніру.
  • У листопаді 2022 року керівництва УЄФА та Суперліги провели зустріч, під час якої УЄФА знову висловила опозицію ідеї альтернативного турніру.
Читайте також: "Опозиція залишається переважаючою". УЄФА та очільники клубів зустрілися з керівництвом Суперліги: позиції сторін
На початок