Суперліга подала позов проти ФІФА та УЄФА у Європейський суд. У чому позиція лідерів проєкту

Суперліга подала позов проти ФІФА та УЄФА у Європейський суд. У чому позиція лідерів проєкту

Суперліга подала позов проти ФІФА та УЄФА у Європейський суд. У чому позиція лідерів проєкту AP

Представники Суперліги звинувачують організації у порушенні закону про конкуренцію.

Справа Суперліги проти ФІФА та УЄФА досягла рівня Європейського суду. Про це повідомляє прес-служба самого суду в Twitter.

У проєкті Суперліги, який був утворений в середині квітня та "проіснував" Дев'ять із 12 клубів звідти вийшлидва дні залишилося лише три клуби - "Реал", "Барселона" та "Ювентус". Проти них УЄФА відкрила дисциплінарну справу, максимальним покаранням якої є відсторонення від єврокубків.

Читайте також: УЄФА відкрила дисциплінарну справу проти трьох клубів Суперліги. До чого це може призвести

Після того, як проти клубів Суперліги було відкрито справу, представники футбольного проєкту вирішили подати ще один позов проти організацій.

Що трапилося?

Перший позов, який Суперліга подала проти УЄФА та ФІФА був зареєстрований у мадридському суді. Але тепер справа досягла рівня Європейського суду - найвищої інстанції Суду Європейського Союзу.

Особливістю розгляду справ Європейським судом є те, що його рішення не можуть бути оскаржені в інших судах. Тобто, якщо Суперліга виграє позов проти УЄФА та ФІФА, то обидві організації повинні будуть виконувати рішення суду в обов'язковому порядку і не зможуть його оскаржити.

Позиція представників Суперліги полягає у тому, що УЄФА та ФІФА порушили закон ЄС про конкуренцію. На їхню думку, організації, "погрожуючи" клубам-учасникам Суперліги, зокрема накладаючи на них фінансові штрафи, порушують умови закону.

"Ця тривожна поведінка грубо порушує рішення судів, які чітко закликали УЄФА утримуватися від будь-яких дій, які сприятимуть покаранню клубів Суперліги, поки триває судове провадження. УЄФА очікує від нас відмови від судових проваджень, які ставлять під сумнів їхню монополію на європейський футбол", - зазначається в заяві Суперліги.

Останні події, пов'язані з Суперлігою: що відомо

Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетика