Журналісти країн Північної Європи залишають профспілку IFJ через корупцію та членство Росії

Журналісти країн Північної Європи залишають профспілку IFJ через корупцію та членство Росії

Журналісти країн Північної Європи залишають профспілку IFJ через корупцію та членство Росії
. Голова Спілки журналістів Фінляндії Ханне Ахо. Фото: journalistiliitto.fi

Представники чотирьох країн Північної Європи виходять із Міжнародної федерації журналістів (IFJ), на тлі звинувачень керівництва профспілки у корупційних проблемах, а також через зволікання із виключенням Росії зі складу організації.

Як повдіомляє Reuters, про це 31 січня повідомила фінська профспілка.

"Фінська, норвезька, данська та ісландська профспілки залишать глобальну медіафедерацію у вівторок на знак протесту проти "корупційної діяльності", включаючи останній дозвіл журналістам російських державних ЗМІ в Україні залишатися членами організації", — йдеться у повідомленні.

Представники північних країн звинуватили IFJ у "тривалій недемократичній практиці", неетичному фінансуванні та дозволі представникам російських державних ЗМІ залишатися у складі організації, зазначає видання.

"Ми називаємо це корупційною діяльністю", — сказала Reuters Ханне Ахо, голова Спілки журналістів Фінляндії.

За її словами, усі чотири профспілки подадуть заяви про припинення членства в IFJ вже 31 січня.

"Ми вирішили піти у відставку разом з норвезькими, данськими та ісландськими профспілками. Ми передамо наші листи про звільнення у вівторок", — наголосила Ханне Ахо.

Міжнародна федерація журналістів при цьому заявила, що її виконавчий комітет ініціював офіційний процес призупинення та виключення російської спілки журналістів. В організації також зазначили, що витрати офіційно перевірялися щороку, наголосивши, що намагалися відповісти на всі запитання, поставлені північними профспілками.

"Ми повністю відкидаємо неправдиві, наклепницькі та шкідливі звинувачення", — сказав Reuters заступник генерального секретаря IFJ Джеремі Дір у відповіді, надісланій електронною поштою.

При цьому профспілки північних країн також скаржилися на непрозоре використання фінансів IFJ, включаючи її рішення провести свій Всесвітній конгрес минулого року в автократичній арабській державі Перської затоки Оман, яка має обмежену свободу преси, сказала Ахо.

"Атрибути на конгресі були надзвичайно яскравими, тому ми почали дивуватися, звідки взялися гроші, щоб заплатити за них", — зазначила вона.

Ханне Ахо сказала, що Союз журналістів Фінляндії запросив і отримав звіт щодо бюджету IFJ для конгресу, який якого показує, що до 745 000 євро із загальної суми 778 000 євро надійшли від міністерств і приватних компаній Оману, а також від Асоціації журналістів Оману, тоді як сама IFJ сплатила лише 33 000 євро витрат. IFJ повідомила, що ці суми включають субсидії, узгоджені Асоціацією журналістів Оману.

"Це була звичайна процедура, яка використовувалася під час проведення послідовних конгресів IFJ протягом десятиліть", — йдеться у заяві, організації поширеній Reuters.

Міжнародна федерація журналістів (IFJ), яка представляє 600 000 журналістів у 146 країнах, називає себе "глобальним голосом журналістів", чимало з яких зосередженні на викритті корупції та правопорушень.

Читайте також

РФ перекинула нові війська в Білорусь, в Україну вирушили понад 60 БМП Bradley. 342 день війни. Онлайн

На початок