ВООЗ продовжила глобальну надзвичайну ситуацію через коронавірус

ВООЗ продовжила глобальну надзвичайну ситуацію через коронавірус

ВООЗ продовжила глобальну надзвичайну ситуацію через коронавірус
Фото: Gettyimages

Всесвітня організація охорони здоров'я офіційно продовжила статус пандемії COVID—19 як глобальної надзвичайної ситуації. Про це повідомляє AP News.

Виступаючи на відкритті щорічного засідання Виконавчої ради ВООЗ, генеральний директор Тедрос Аданом Гебрейесус сказав, що "безсумнівно, зараз ми перебуваємо в набагато кращій ситуації, ніж рік тому — коли варіант коронавірусу Омікрон був на піку".

Статус "глобальної надзвичайної ситуації" пандемія COVID—19 отримала на початку 2020 року.

Тедрос також зазначив, що за останні вісім тижнів щонайменше 170 тисяч людей у всьому світі померли через коронавірус. Він закликав повної вакцинації груп ризику, збільшити тестування та використання противірусних препаратів, розширити мережу лабораторій і боротися з "дезінформацією" про пандемію COVID—19.

"Ми продовжуємо сподіватися, що наступного року світ перейде до нової фази, коли ми скоротимо госпіталізацію та смертність до найнижчого можливого рівня", — додав гендиректор ВООЗ.

Що відомо про новий штам COVID—19 "Кракен"

23 січня дослідженням був виявлений перший випадок інфікування “Кракеном". Вірус зафіксували у Сумській області у чоловіка, який не виїжджав за межі України. У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що зараз цей пацієнт повністю одужав і вже перебуває вдома.

Новий штам COVID-19 "Кракен" передається швидше, але свідчень про те, що його перебіг важчий чи призводить до збільшення смертності, немає, сказав заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

За його словами, "Кракен” має є певні вірусологічні та імунологічні особливості. Цей підвид COVID-19 найефективніше уникає відповіді від імунітету. Також він значно швидше передається ніж "Омікрон". Наприклад у США, де чітко фіксуються випадки зараження, він призвів до зростання захворюваності від одного до майже 8% за три тижні.

Також Кузін додав, що нині в Україні фіксується 12 підтипів "Омікрону". І чим довше він буде циркулювати, тим більше його підвидів буде виявлятися в Україні.

Читайте також

В Україні збільшилася захворюваність на коронавірус серед дітей — Кузін

На початок