В Україні збільшилася захворюваність на коронавірус серед дітей — Кузін

В Україні збільшилася захворюваність на коронавірус серед дітей — Кузін

В Україні збільшилася захворюваність на коронавірус серед дітей — Кузін
Фото: Gettyimages

В Україні почали фіксувати більше випадків дитячих захворювань на коронавірус. Про це на брифінгу заявив головний державний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров’я України Ігор Кузін, повідомляє кореспондент Суспільного.

За його словами, збільшення захворюваності на коронавірус буде спостерігатися до кінця лютого, і це сезонне явище. Всього за останній тиждень від коронавірусу померло 42 людини, 80% старші за 60 років.

Кузін також нагадав, що 23 січня в Сумській області зафіксовано перший випадок зараження новим штамом коронавірусу "Кракен".

"Інфікування відбулося в межах України, за кордон хворий не виїжджав. Людина повністю одужала, перебіг був середньої важкості. Спеціальних симптомів цей штам не має. Але підвищена тенденція до швидкості передачі, також більше походить від імунної відповіді", — сказав він.

Кузін також зазначив, що в Україні почали фіксувати більше випадків дитячих захворювань і закликав вакцинувати дітей, насамперед тих, які мають інші тяжкі захворювання, що можуть ускладнити перебіг коронавірусу.

"Зараз в Україні використовують три типи вакцин плюс дитячий Пфайзер, яким можна вакцинувати дітей віком від 5 років. Особливість дитячої вакцини у тому, що вона містить всього 10 мікрограмів РНК. Ця вакцина доставлена нам як гуманітарна допомога у кількості 125 тис. доз", — сказав головний санлікар країни.

Він наголосив, що між вакциною від коронавірусу та іншими плановими щепленнями має бути перерва два тижні. Це стосується усіх вакцинацій окрім щеплення від грипу.

"Алгоритм запису на вакцинацію такий самий як і для дорослих. Тільки обов'язково спитайте у лікаря при записі чи є у конкретному пункті дитяча вакцина. Вакцини та інсулін належать до термолабільнихТермолабільність — нестійкість проти дії тепла. препаратів. Інсулін зараз зберігається в аптечних мережах, де є генератори або інші джерела електроенергії.", — сказав Кузін.

За його словами, для вакцин розроблено алгоритм, за яким на кожну точку вакцинації розвозиться менше вакцини, щоб мінімізувати ризик зберігання в неправильних умовах.

"На кожному пункті є відповідальна особа за дотримання холодового ланцюга. Також на точках вакцинації є спеціальні холодові апарати, їх у разі знеструмлення можна підключити до альтернативних джерел енергії. Багато пунктів працює на базі великих медзакладів, де не вимикають світло. Якщо температурний режим було порушено, партію утилізують", — зазначив головний санлікар країни.

На початок