Українця судять у Франції за крадіжку картини вартістю 1,5 млн євро

Українця судять у Франції за крадіжку картини вартістю 1,5 млн євро

Українця судять у Франції за крадіжку картини вартістю 1,5 млн євро
Фото: SERGEI SUPINSKY/Getty Images

У Франції проходить суд над громадянином України, якого звинувачують в організації крадіжки полотна Поля Сіньяка вартістю 1,5 мільйона євро (майже 60 мільйонів гривень). Про це 30 січня повідомило видання The Guardian

Картину "Порт Ла-Рошель""Порт Ла-Рошель" — пейзаж французького художника-неоімпресіоніста Поля Сіньяка, написаний 1915 року. викрали з Музею образотворчих мистецтв міста Нансі ще у 2018-му. На камерах спостереження було видно, як троє людей зрізали полотно канцелярським ножем, згорнули його і вийшли з будівлі, сховавши роботу під плащем.

Картину через рік знайшла київська поліція у будинку підозрюваного, який, як стверджувалося, був пов'язаний із вбивством.

На допиті він розповів, що до викрадення картини залучений 64-річний Вадим Гужва, який на той час перебував в австрійській в'язниці за крадіжку картини Ренуара у Відні в листопаді 2018 року. Гужву екстрадували до Франції після звільнення у червні 2020 року.

Він заперечував свою причетність до крадіжки. У суді він сказав: "Я не бачу, який я маю до цього стосунок. У вас немає доказів ваших звинувачень".

крадіжка картина франція
Посол України Вадим Омельченко повертає картину французькому музею. Фото: @OmelchenkoVadym/Twitter

Його адвокат Саміра Будіба додала, що Гужви не видно на камерах спостереження: "Все, що ви можете побачити, — це три людини, яких неможливо ідентифікувати. Все, що показано на відео, — це момент викрадення картини".

Гужву також звинувачують в інших крадіжках, включно зі зникненням Ренуара з французького аукціонного дому в Паризькому регіоні в 2017 році, крадіжку двох творів мистецтва з аукціонного дому в Версалі та картини з Безьє, на півдні Франції, в 2018 році.

Польща допоможе Україні з діджиталізацією музеїв

"Що нас здивувало, так це те, наскільки нехитрою була крадіжка. Це було так просто, — сказав прокурор Нансі Франсуа Перен, прокурор Нансі. — На них були головні убори, але вони діяли з відкритими обличчями, увійшли через головний вхід і вийшли через ті ж двері".

Очікується, що судовий процес триватиме два дні.

У лютому 2021 року посол України повернув картину до Нансі.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок