Як українці можуть виїхати за кордон на лікування. Пояснення МОЗ

Як українці можуть виїхати за кордон на лікування. Пояснення МОЗ

Як українці можуть виїхати за кордон на лікування. Пояснення МОЗ
. МОЗ та Єврокомісія евакуювали 21 постраждалого українця впродовж тижня з 20 по 27 січня 2023 року, фото: МОЗ

Міністерство охорони здоров’я надало роз’яснення про можливість українських громадян перетинати державний кордон у період воєнного стану для виїзду в інші країни на лікування.

"Як і раніше, якщо пацієнти потребують довготривалої або дороговартісної медичної допомоги, а також отримання медичних послуг, надання яких наразі в Україні значно обмежене через повномасштабну війну, вони можуть направлятися на лікування за межі держави", — сказано у пресрелізі МОЗ.

Зазначається, що пропуск таких громадян через державний кордон здійснюється за наявності документів, що підтверджують право на виїзд і в’їзд в Україну, та на підставі листа міністра охорони здоров’я України про погоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони здоров’я іноземних держав можуть прийняти на лікування.

Читайте також: "Привілеїв немає". У Держприкордонслужбі пояснили, коли чиновники можуть виїжджати за кордон

Відповідність критеріям направлення за кордон для лікування під час дії воєнного стану підтверджується формою первинної облікової документації № 027/о "Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого", заповненою лікарем закладу охорони здоров’я, який здійснює координацію направлення для лікування за кордон.

"Виїзд таких осіб дозволяється в супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення. Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти такої особи, у тому числі усиновлені", — додали у міністерстві.

Раніше, протягом тижня з 20 по 27 січня 2023 року, МОЗ спільно з Єврокомісією евакуювали та доправили на спеціалізоване лікування 21 пацієнта. Українців прийняли зокрема у медзакладах Німеччини, Нідерландів, Норвегії, Польщі та Угорщини.

Читайте також

Як звичайна коронавірусна інфекція: у МОЗ розказали про новий підвид COVID-19 "Кракен"

Для відновлення медичних закладів, зруйнованих Росією, вже зараз необхідно щонайменше 2 млрд грн — Віктор Ляшко

Інфаркт в Україні "помолодшав" на 10 років: Ляшко про наслідки війни для здоров’я

На початок