Інфаркт в Україні "помолодшав" на 10 років: Ляшко про наслідки війни для здоров’я

Інфаркт в Україні "помолодшав" на 10 років: Ляшко про наслідки війни для здоров’я

Ексклюзивно
Інфаркт в Україні "помолодшав" на 10 років: Ляшко про наслідки війни для здоров’я
Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко під час презентації проєкту національного реабілітаційного центру "Незламні" на Форумі донорів, у Львові, 10 червня 2022 р. Фото Віктор Ковальчук / УНІАН

Розв'язана Росією війна, а також епідемія COVID-19 відвернули увагу від недуг, які в Україні є основними причинами смертності — серцево-судинних захворювань, туберкульозу та онкологічних хвороб. Про це розповів 11 січня в ексклюзивному інтерв'ю Українському радіо міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. За його даними, зокрема, в Україні “помолодшав” інфаркт. До 2014 року середній вік хворих на нього складав 60 років, а тепер – 45-50.

Війна та інфаркти

За словами міністра, на тлі війни серцево-судинні захворювання почали діагностувати у людей молодшого віку.

"Ситуація із серцево-судинними захворюваннями в Україні не дуже хороша, тому що ковід та особливо війна, призводять до того, що хвороби стають "молодшими". Інфаркти та інсульти, наприклад, "молодшають" на 10 років", — навів статистику Віктор Ляшко.

За його словами, причиною такого явища в тому числі є стрес — із 2014 року багато українців воювали та перебували під обстрілами. Тому раніше вік тих, хто страждав на ці хвороби, складав 60 років, однак тепер ця цифра опустилась до 45-50 років.

"Й ми прогнозуємо, що повномасштабне вторгнення РФ призведе до того, що інсульти та інфаркти ще "помолодшають", — розповів урядовець.

Війна та онкологія

Міністр додав, що також на тлі війни значно зменшилася кількість скринінгових досліджень українців та їхніх візитів до сімейних лікарів, адже в пріоритеті зараз — безпека прожиття, а не раннє виявлення хвороб.

"Тому ми прогнозуємо і зростання онкологічних захворювань, й вже зараз інвестуємо в розвиток онкологічних центрів. Адже два роки люди не ходили й не виявляли ранні стадії онкологічних захворювань через ковід, а зараз це зробити не дозволяє війна. Це призведе до того, що в нас буде виявлена велика кількість онкологічних хвороб на так званих "запущених" третіх та четвертих стадіях, які будуть потребувати зовсім інших підходів до лікування”, — зазначив Ляшко.

Війна і сухоти

За словами Віктора Ляшка, така ж ситуація спостерігається і з туберкульозом. Багато людей за наявності невеликої температури тіла не звертаються до лікаря.

"Це призведе до того, що ми також не будемо вчасно виявляти туберкульоз, епідемія якого в Україні триває з 90-х років. Тому це — факти, якими не можна нехтувати, й (необхідно — ред.) готувати систему охорони здоров’я", — підсумував Віктор Ляшко.

Читайте також

"Covid продовжує робити свою "брудну" справу" — міністр охорони здоров’я про чергову хвилю коронавірусу

На початок