На Аскольдовій могилі вшанували пам’ять Героїв Крут

На Аскольдовій могилі вшанували пам’ять Героїв Крут

На Аскольдовій могилі вшанували пам’ять Героїв Крут
Фото: КМДА

29 січня Україна вшановує 105-ту річницю бою під Крутами. У Києві на Аскольдовій могилі відбулося покладання квітів із нагоди вшанування пам’яті Героїв Крут.

Як повідомляє пресслужба Київської міськдержадміністрації, у заході взяли участь керівництво КМДА, ветерани російсько-української війни, громадські активісти.

На Аскольдовій могилі вшанували пам’ять Героїв Крут
На Аскольдовій могилі покладанням квітів вшанували пам'ять Героїв Крут. 29 січня 2023 рік. Фото: КМДА

"Герої Крут назавжди будуть символом незламності нашого народу, і вони – одні із тих, хто надихає наших бійців тримати оборону у сучасній російсько-українській війні. Їхній подвиг повинен закарбуватися у пам’яті кожного українця та ніколи не може бути забутим", – зазначила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Довідка

29 січня 1918 року на залізничній станції Крути між Ніжином і Бахмачем (нинішня Чернігівська область) відбувся бій під Крутами між військами більшовицької Росії і добровольцями-студентами, які захищали Центральну Раду УНР.

Після кількагодинного бою більшість бійців УНР повернулися до Києва. 29 із них, які потрапили у полон до червоноармійців, були розстріляні біля приміщення залізничної станції. У березні 1918 року їхні тіла були перевезені до Києва і урочисто поховані на Аскольдовій могилі.

Бій під Крутами був успішним для оборонців української державності — наказ командування було виконано, стрімкий наступ ворога було зупинено і здійснено організований відступ, руйнуючи за собою колії й мости. Російсько-більшовицькі нападники втратили боєздатність на чотири дні. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

Читайте також

Перші герої незалежності. В Україні відзначають 105-ту річницю бою під Крутами

На початок