Україна – у топ-5 змішаної естафети на чемпіонаті Європи-2023 з біатлону: результати гонки

Україна – у топ-5 змішаної естафети на чемпіонаті Європи-2023 з біатлону: результати гонки

Україна – у топ-5 змішаної естафети на чемпіонаті Європи-2023 з біатлону: результати гонки
biathlon.com.ua/Dmytro Yevenko

Результати першого міксту завершального дня змагань на Євро.

На чемпіонаті Європи-2023 з біатлону, що триває у швейцарському Ленцергайде розіграли медалі в змішаній естафеті. Класичний мікст відкрив програму останнього змагального дня на турнірі.

Українську команду в цій гонці представили Анастасія Меркушина, яка на цьому чемпіонаті виборола "золото" у спринті, один із лідерів чоловічої команди Артем Прима, а також срібні призери цього Євро в індивідуальних гонках Юлія Джима та Антон Дудченко.

Як минула змішана естафета

Командну гонку розпочинали представниці жіночих збірних. Від України першою стартувала Анастасія Меркушина. Чемпіонка Європи чисто відпрацювала перший вогневий рубіж та вийшла до топ-3. До другої стрільби Меркушина втратила дві позиції. Біатлоністка використала два запасні патрони, але втрималася в п'ятірці.

Читайте також: "Було важливо відчути силу". Анастасія Меркушина - про дебютне "золото" на Євро та настрій на наступні старти

Далі естафету приймала інша призерка Євро Юлія Джима. Лідерка команди так само пройшла на "нуль" стрільбу лежачи та вийшла на четверту сходинку. Утім, біатлоністка провалила стійку та заробила штрафне коло, після чого опустилася на шосте місце.

На третьому етапі в українській команді змагався Артем Прима. Спортсмен так само закрив усі мішені на першій стрільбі, що дозволило йому втримати шостий рядок. Стрільбу стоячи Прима відпрацював із шести патронів. Через хибу українець втратив одну сходину, на дві секунди пропустивши вперед Францію.

Естафету Антонові Дудченку Прима передав уже на шостому місці, на 0.4 секунди обійшовши француза. До останньої стрільби лежачи віцечемпіон Європи підходив у топ-5, проте на рубежі лише з другого разу закрив одну з мішеней і опустився на сьому сходинку. Покращити позиції вдалося після стрільби стоячи, яку Антон першим з українців пройшов чисто та завдяки цьому, а також помилкам суперників, повернувся до топ-5. Це місце Україна зберегла до завершення гонки та в підсумку фінішувала п'ятою з відставанням 2:09 хвилини від лідерів.

Читайте також: "За медалі навіть не думав". Антон Дудченко - про виграш "срібла" на чемпіонаті Європи з біатлону

Чемпіонами Європи в змішаній естафеті стала збірна Норвегії. До трійки призерів також увійшли Німеччина та Швеція, яка виграла боротьбу за "бронзу" в Швейцарії, яка провалила останню стрільбу й пішла на штрафне коло. Водночас понад половину країн-учасниць зняли з гонки як колових: з 22 лише дев'ять дійшли фінішу.

Чемпіонат Європи-2023. Змішана естафета

  1. Норвегія (0+2) 1:03:40.9
  2. Німеччина (0+6) +25.1
  3. Швеція (0+9) +46.8
  4. Швейцарія (1+8) +1:46.2
  5. Україна (1+7) +2:09.9
  6. Австрія (0+7) +2:33.7
Читайте також: Три українці у топ-25 чоловічого переслідування на Євро з біатлону, норвезький подіум: результати гонки
На початок